Сонячна система. Її склад та будова - Марс, Земля та ін
 
 
  Головна
  Усі новини
  Космос
    Сонячна система
    Галактики
    НЛО
    Космонавтика
    Інше
  Фото
  Реферати
  Інформація
  Гостьова книга
 
     
     
 
 

"Розета" не виявила аномального прискорення поблизу Землі

Інженерам Європейського космічного агентства не вдалося виявити очікуваного багатьма аномального прискорення в русі космічного зонда "Розета", який зближувався із Землею 13 листопада 2009 року.

Однією з невирішених загадок сучасної астрономії є аномальне прискорення при проходженні космічних об'єктів поряд із Землею. З подібним явищем стикалися інженери таких місій як "Галілео", "Месенджер", "Касіні" і інших. Окрім цього відчув аномальне прискорення і зонд "Розета" під час першого зближення із Землею, яке відбулося в 2007 році.

Інженери Європейського космічного агентства спостерігали за "Розетою" протягом майже двох тижнів. За цей час їм вдалося обчислити швидкість космічного апарату з точністю 44 мікрони в секунду. В результаті ніякої аномалії виявлено не було. Для порівняння, під час першого прольоту надлишок швидкості склав близько 0,67 міліметра в секунду.

Згідно однієї з теорій, відповідальність за аномальне прискорення космічних апаратів несе гало темної матерії, що оточує Землю. Існування подібного гало накладає на матерію ряд обмежень, які могли б прояснити її природу.

 

За матеріалами: space.com.ua Розміщено: 28.11.2009