Сонячна система. Її склад та будова - Марс, Земля та ін
 
 
  Головна
  Усі новини
  Космос
    Сонячна система
    Галактики
    НЛО
    Космонавтика
    Інше
  Фото
  Реферати
  Інформація
  Гостьова книга
 
     
     
 
 

Зонду "Касіні" вдалося розгледіти полярне сяйво на Сатурні

Полярні сяйва утворюються навколо магнітних полюсів планет, коли заряджені частинки космічних променів, рухаючись уздовж силових ліній магнітного поля небесного тіла, досягають його атмосфери. Подібні явища можна спостерігати на Юпітері, Сатурні, Землі і деяких інших планетах Сонячної системи. За словами дослідників, особливістю сяйв Сатурна є їх висота - вони піднімаються більш ніж на 1200 кілометрів над умовною поверхнею газового гіганта. Для порівняння, земні сяйва формуються на висоті 100-500 кілометрів.

Фото НАСАНа думку учених, подібна різниця пояснюється різним складом атмосфери планет. На Землі головними газами є важкий азот і кисень, тому потрібної для виникнення сяйва щільності атмосфера сяйво досягає достатньо низько. На Сатурні ж велика кількість легкого водню, тому сяйва і формуються так високо.

Зонд "Касіні", який є сумісним проектом NASA і ESA, був запущений в 1997 році, а досяг Сатурну в 2004 році. У 2008 році у зв'язку з успіхами зонду NASA ухвалило рішення продовжити розраховану на 4 роки місію.

 

Розміщено: 26.11.2009