Сонячна система. Її склад та будова - Марс, Земля та ін
 
 
  Головна
  Усі новини
  Космос
    Сонячна система
    Галактики
    НЛО
    Космонавтика
    Інше
  Фото
  Реферати
  Інформація
  Гостьова книга

 

 
 
 
 
     
 
 

Учені довели наявність у минулому на Марсі гігантського океану

В рамках дослідження учені побудували комп'ютерну модель марсіанського рельєфу на основі даних, зібраних зондами NASA. В результаті вдалося отримати найбільш докладну на сьогоднішній день карту марсіанських долин. Виявилось, що система цих утворень більш ніж в два рази більша, ніж вважалося раніше.

Карта Марса в минулому. Ілюстрація авторів дослідженняНа думку дослідників, така могутня мережа долин, утворених потоками води, могла з'явитися, якщо в північній півкулі планети у минулому розташовувався гігантський океан. Зокрема, в цьому випадку долини повинні були утворюватися тільки в регіонах з сильними дощами, тобто у відносній близькості від побережжя. Подібна ситуація спостерігається насправді - долини утворюють на Червоній планеті гігантський пояс.

Гіпотези про існування океану висловлювалися вже достатньо давно (ще після польоту Mariner 9 навколо Червоної планети в 70-х роках минулого століття), проте, єдиної думки серед геологів з цього питання не було. За твердженням дослідників, новий результат є вагомим доказом існування марсіанського океану.

Зовсім недавно існування океану було підтверджене іншою групою дослідників. Вони використовували дані спектрального аналізу потенційного океанічного дна, виконаного Mars Odyssey. З'ясувалося, що північні рівнини містять більше заліза, калію і торію, ніж південна половина Червоної планети. На думку учених, це пов'язано з тим фактом, що вода розмивала грунт і ці елементи скупчувалися в відкладеннях на дні.

 

  Розміщено: 25.11.2009