Сонячна система. Її склад та будова - Марс, Земля та ін
 
 
  Головна
  Усі новини
  Космос
    Сонячна система
    Галактики
    НЛО
    Космонавтика
    Інше
  Фото
  Реферати
  Інформація
  Гостьова книга

 

 
 
 
 
     
 
 

У Великому адронному колайдері вперше зіткнулися протони

Пучки протонів, запущені по прискорювальному кільцю Великого адронного колайдера в двох напрямах, в другій половині дня в понеділок зіткнулися як мінімум чотири рази. Про це агентству заявили учені Європейського центру ядерних досліджень (CERN). Це перше в історії зіткнення елементарних частинок в таких умовах.

Труба прискорювача ВАК. Фото CERNПерезапуск Великого адронного коллайдера відбувся ввечері в п'ятницю, 20 листопада. У мікроблозі CERN на сервісі Twitter з'явилося повідомлення про те, що перший пучок протонів пройшов все 27-кілометрове кільце прискорювача ВАК за годинниковою стрілкою. В понеділок вранці був запущений пучок протонів в протилежному напрямі.

Перший запуск Великого адронного коллайдера, який є найпотужнішим прискорювачем елементарних частинок на планеті, відбувся у вересні 2008 року. Через декілька днів через аварію в тунель прискорювача вилилося декілька тонн рідкого гелію, внаслідок чого ученим довелося тимчасово припинити роботу ВАК. На ремонт колайдера пішло більше року.

ВАК був побудований для того, щоб, крім всього іншого, підтвердити Стандартну Модель - одну з основних теорій, що пояснюють устрій навколишнього світу. Зокрема, учені розраховують виявити так званий бозон Хігса - частинку, яка, згідно Стандартної моделі, створює всю масу у Всесвіті.

 

За матеріалами: lenta.ru Розміщено: 25.11.2009