Сонячна система. Її склад та будова - Марс, Земля та ін
 
 
  Головна
  Усі новини
  Космос
    Сонячна система
    Галактики
    НЛО
    Космонавтика
    Інше
  Фото
  Реферати
  Інформація
  Гостьова книга

 

 
 
 
 
     
 
 

Астронавти NASA змастили механічну руку-маніпулятор модуля Кібо

Астронавти NASA Майк Форман і Роберт Сетчер, які прибули на МКС на борту шатла Atlantis, о 16:01 за східним часом (23:01 за Києвом) завершили перший вихід у відкритий космос.

У рамках першої космічної "прогулянки", як повідомлялося, перед астронавтами було поставлено завдання встановити на МКС запасну комунікаційну антену і змастити механічний маніпулятор японського лабораторного модуля Кібо, а також виконати низку інших робіт.

Астронавти NASA завершили перший вихід у відкритий космосФорман і Сетчер, зазначають у NASA, впоралися із запланованим завданням зі значним випередженням графіка, що дозволило їм виконати частину робіт, запланованих на другий вихід у космічний простір.

Незважаючи на те, що певні роботи астронавти завершили з істотним випередженням графіка, не обійшлося і без труднощів. Під час виконання додаткового завдання з встановлення запасної платформи на правій стороні МКС їм довелося неабияк попрацювати.

Зокрема, поки Боббі Сетчер відгинав призначену для кріплення платформи застібку, Майк Форман добряче попрацював спеціальним молотком, щоб вона набула потрібного положення. У підсумку платформу, яка буде використовуватися для тимчасового зберігання запасних частин під час майбутніх монтажних робіт на зовнішній поверхні станції, вдалося встановити.

Усього у відкритому космосі астронавти пробули 6 годин і 37 хвилин.

Цей вихід став для американських астронавтів 228-м в історії підкорення космосу. Майк Форман вийшов у відкритий космос вже вчетверте, а ось для Роберта Сатчера - хірурга-ортопеда за професією - подібна місія стала першою.

Настільки вдалий вихід у відкритий космос супроводжувався захопленими відгуками і іронічними коментарями з боку колег, що залишилися стежити за "прогулянкою" на МКС.

Другий з трьох виходів у відкритий космос астронавти Atlantis проведуть 21 листопада, третій - 23 листопада. Їм доведеться виконати низку робіт з технічного обслуговування обладнання МКС і встановлення нових агрегатів.

Нагадаємо, Atlantis стартував з космодрому на мисі Канаверал у Флориді 16 листопада і 18 числа пристикувався до МКС. У цілому в рамках місії астронавти тричі вийдуть у відкритий космос, і пробудуть в космічному просторі близько 20 годин. Планується, що шатл проведе на орбіті 11 днів. Після місії шатла Atlantis NASA планує запустити на орбіту космічні човники ще п'ять разів. Після цього їх місію буде завершено.

На Землю Atlantis повернеться 27 листопада.

 

Розміщено: 20.11.2009