Сонячна система. Її склад та будова - Марс, Земля та ін
 
 
  Головна
  Усі новини
  Космос
    Сонячна система
    Галактики
    НЛО
    Космонавтика
    Інше
  Фото
  Реферати
  Інформація
  Гостьова книга

 

 
 
 
 
     
 
 

Теорія відносності дозволила пояснити зайву секунду в році

Японським фізикам вдалося побудувати модель руху Землі навколо Сонця, яка з високою точністю дозволяє описати поступове збільшення року.

У 1972 році офіційний час почали вимірювати по атомному годиннику. Щоб уникнути розбіжності між звичним часом і атомним (ученим вже було відомо, що тривалість року не є величиною постійною), було вирішено регулярно додавати до деяких днів зайві секунди, щоб "атомний" новий рік відрізнявся від звичайного не більше ніж на секунду. За 37 років процедура додавання секунди виконувалася 23 рази.

В рамках нової роботи фізиків зацікавили фізичні основи року, що подовжується. Традиційно вважається, що зрушення обумовлене уповільненням обертання Землі навколо власної осі, проте вченим вдалося показати, що це не так. Використовуючи апарат теорії відносності, вони встановили, що зростання тривалості року обумовлене зміною орбіти Землі щодо Сонця, що приводить до прояву різних ефектів загальної теорії відносності.

Отримана дослідниками оцінка поступового збільшення року склала 0,63 секунди. У свою чергу 23 секунди за 37 років складає приблизно 0,62 секунди в рік. Учені підкреслюють, що точність їх розрахунків може збільшитися після того, як в розрахунках будуть зауважені гравітаційні ефекти від Місяця і планет Сонячної системи.

 

За матеріалами: lenta.ru Розміщено: 18.11.2009