Сонячна система. Її склад та будова - Марс, Земля та ін
 
 
  Головна
  Усі новини
  Космос
    Сонячна система
    Галактики
    НЛО
    Космонавтика
    Інше
  Фото
  Реферати
  Інформація
  Гостьова книга

 

 
 
 
 
     
 
 

Spitzer виявив найбільше кільце Сатурна

Космічний телескоп NASA Spitzer виявив навколо Сатурна гігантське інфрачервоне кільце, раніше не відоме. "Це одне надвелике кільце", - говорить Анне Вербісцер, астроном з університету штату Вірджинія, Шарлотсвілль. "Якби ви могли побачити це кільце в нічному небі, то його ширина склала б два повні Місяці".

Новий пояс тягнеться в межах всієї системи Сатурна, причому його орбіта нахилена під кутом 27 градусів до площини основного кільця Сатурна. Кільце, починається на відстані близько 6 млн. км. від планети і розповсюджується у напрямі назовні приблизно на 12 млн. км.

Уявлення художника про недавно відкрите інфрачервоне кільце навколо Сатурну. Зображення НАСА Щоб заповнити весь об'єм кільця, знадобилося б біля одного мільярда планет типу Земля, зібраних разом. Один з найдальших супутників Сатурна, Феба, обертається в межах недавно виявленого кільця, і, можливо, є джерелом речовини, з якої складається кільце.

Кільце досить розріджене, складається з далеко розкиданих один від одного частинок льоду і пилу. Інфрачервоні датчики телескопа Spitzer зуміли розпізнати блиск холодного пилу, температура якого всього лише близько 80 градусів Кельвіна (мінус 193 градусів Цельсія).

Це відкриття може допомогти в вирішенні загадки одного з супутників Сатурна. Япет має дивний зовнішній вигляд - одна сторона його яскрава, а інша - дуже темна, відповідно до принципу, який нагадує символ інь-янь. Астроном Джіованні Касіні вперше помітив цей супутник в 1671 році, а через декілька років визначив, що у супутника є темна сторона, яка тепер носить назву Касіні Регіо на його честь.

Надвелике кільце Сатурна могло б пояснити, утворення Касіні Регіо. Кільце обертається в тому ж напрямі, що і Феба, тоді як Япет, решта кілець і більшість супутників Сатурну рухається в протилежну сторону. На думку вчених, частина темної пилоподібної речовини з дальнього кільця переміщається всередину, у напрямку до Япета, врізаючись в покриту льодом поверхню супутника.

"Астрономи давно вважали, що існує зв'язок між дальнім супутником Сатурна Фебою і темною речовиною Япета ", - сказав Гамільтон.

У астрономів були підозри відносно того, що Феба може здійснювати рух в поясі пилу, і коли учені проаналізували дані, отримані за допомогою Spitzer, хмара пилу була виявлена. Кільце важко побачити за допомогою телескопів, що працюють у видимій області спектру. Відносно невеликі частинки в кільці не можуть відображати багато видимого світла, особливо за межами Сатурна, де сонячне світло досить слабке.

 

Розміщено: 14.11.2009