Сонячна система. Її склад та будова - Марс, Земля та ін
 
 
  Головна
  Усі новини
  Космос
    Сонячна система
    Галактики
    НЛО
    Космонавтика
    Інше
  Фото
  Реферати
  Інформація
  Гостьова книга
 
     
     
 
 

Астрономи встановили хімічний склад озер на Титані

Група астрономів визначила хімічний склад озер на Титані - шостому супутнику Сатурна.

Через особливості атмосфери шостого супутнику Сатурна неопосередковане визначення складових озер неможливе. Титан наполовину складається з кам'янистих матеріалів, наполовину - з водяного льоду. Атмосфера насичена простими вуглеводнями. Через їх високу концентрацію вчені довгий час не були упевнені, чи присутні вуглеводні в рідкому вигляді на поверхні Титану.

ТитанУ 2008 році аналіз даних, зібраних зондом "Касіні", дозволив підтвердити цю гіпотезу. Проте точний склад озер залишався невідомим.

Автори нової роботи використовували інформацію, отриману "Касіні", а також комп'ютерні рівноважні моделі розподілу хімічних речовин на Титані. Дослідники зробили висновок, що основним компонентом озер є етан (76-79 відсотків). На другому місці знаходиться пропан (7-8 відсотків), на третьому - метан (5-10 відсотків). Крім того, "водоймища" містять 2-3 відсотки ціаниду водню, і близько 1 відсотка бутена, бутану і ацетилену. Цей склад відрізняється від складу, передбаченого більшістю існуючих гіпотез (етан, метан і азот).

Титан - один з найбільш досліджуваних супутників Сонячної системи. Це єдиний з її об'єктів, де виявлений погодний цикл, схожий на земний. Нещодавно вчені отримали докази існування на Титані туману.

Шостий супутник Сатурна був одним з двох супутників, вибраних в якості мети наступної міжпланетної експедиції. Проте на фінальній стадії відбору першість була віддана супутнику Юпітера Європі.

 

За матеріалами: lenta.ru Розміщено: 12.11.2009