Сонячна система. Її склад та будова - Марс, Земля та ін
 
 
  Головна
  Усі новини
  Космос
    Сонячна система
    Галактики
    НЛО
    Космонавтика
    Інше
  Фото
  Реферати
  Інформація
  Гостьова книга

 

 
 
 
 
     
 
 

Запущено супутник для вимірювання поверхневої солоності океану SMOS

2-го листопада з космодрому Плесецьк був успішно виведений на орбіту супутник Європейського Космічного Агенства (ESA) Soil Moisture and Ocean Salinity (SMOS). Період перевірки і калібрування займе близько шести місяців, після чого очікується перехід супутника в робочий режим.

На борту супутника SMOS знаходиться всього один інструмент, Microwave Imaging Radiometer using Aperture Synthesis (MIRAS) розроблений EADS CASA Espacio. Це інтерферометр, що об'єднує 69 приймачів, які дозволяють отримувати інформацію про вологість грунту і, вперше в історії, поверхневу солоність океану.

Зі слів Волкера Лібіга, директора ESA's Earth Observation Programme: "Дані отримані SMOS доповнять вимірювання на суші і на морі, що ведуться для моніторингу кругообігу води в глобальному масштабі. Оскільки водообмін, велика частина якого відбувається у віддалених районах, безпосередньо впливає на погоду, такі вимірювання надзвичайно важливі для метеорологів. Більш того, солоність це один з основних чинників, що визначають термохалінну циркуляцію, важливу складову глобального водообміну в океанах.

Глобальні дані про солоність вже давно з нетерпінням очікуються кліматологами, що намагаються передбачити довготривалі ефекти сьогоднішніх змін клімату."

 

За матеріалами: oceanographers.ru Розміщено: 6.11.2009