Зіткнення галактик
 
 
  Головна
  Усі новини
  Космос
    Сонячна система
    Галактики
    НЛО
    Космонавтика
    Інше
  Фото
  Реферати
  Інформація
  Гостьова книга

 

 
 
 
 
     
 
 

Зіткнення галактик

Чумацький шлях

Міжнародна група астрономів, що займається вивченням будови Чумацького шляху (Молочного шляху, Milky Way), зуміла виявити наслідки зіткнення нашої галактики з іншою галактикою, яке трапилося приблизно 1,9 млрд. років тому.

Наслідком того давнього зіткнення стало те, що деякі кластери (групи) зірок неподалік нашої Сонячної системи і досі рухаються з незвичайно високими швидкостями порівняно з іншими в галактичному диску, також ще й досі чутно надзвичайно низькочастотний "дзвін" (вібрація всього Чумацького шляху).

Про те, що Чумацький шлях “дзвенить”, астрономам стало відомо років десять тому, пояснює один із співавторів даної роботи професор Кен Фріман з Науково-дослідної школи астрономії та астрофізики при Австралійському національному університеті в Канберрі. Вважалося, що вся ця "мелодія" якось пов'язана із структурою в центрі Галактики - так званим баром (перемичкою, від якої ростуть спіральні гілки-рукави). Оскільки цей самий бар певним чином порушує центральну симетрію Чумацького шляху і, відповідно, симетрію його гравітаційного поля, він тим самим може породжувати резонанс між рухомими скупченнями зірок.

Однак колега Фрімана, Іван Мінчев із Страсбурзького університету (Франція) за допомогою комп'ютерного моделювання показав, що однією з основних причин виникнення галактичної "мелодії" могло бути зіткнення з невеликою галактикою, що відбулось 1,9 мільярда років назад. Як і камінь, кинутий у воду, стає причиною виникнення кругів на воді, так і дане зіткнення призвело до вібрації і резонансу в структурах Чумацького шляху, а також до того, що ряд зірок згрупувалися в характерні кластери. Причиною їх виникнення стало розчинення  одної галактики у середині нашої, яка притягала та всмоктувала уламки, що залишилися.

За словами науковців, їх модель дозволяє повернути час назад до того моменту, коли галактика, від якої тепер залишилася лише одна “мелодія”, зіштовхнулася із Чумацьким шляхом. Зрозуміло, точний розмір тієї гіпотетичної галактики тепер відновити не так-то просто, проте можна передбачити, що по своїй масі вона принаймні в сто разів поступалася нашій Галактиці.

Тепер Фріман та його колеги сподіваються зібрати для своєї моделі більше даних. У цьому їм, має допомогти запуск європейського супутника Gaia, запланований на 2015 рік. Як очікується, на орбіті Gaia відстежуватиме рухи приблизно мільярда зірок, причому йдеться не просто про довколишні зірки, а про простір радіусом приблизно в 10 кілопарсек (33 тисячі світлових років). Науковці вважають, що вони зможуть таким чином оцінити характер руху зірок по іншу сторону від центру галактики. На їх думку, це буде справжня революція в області збору космічних даних.

Розміщено: 23.02.2009

Читайте також:

Чумацький Шлях зіштовхнеться з величезною хмарою
Чумацький Шлях поглинає карликові галактики
Яке майбутнє Сонячної системи?
Чорна діра - шлях в інші світи
Відео - зіткнення з галактикою Андромеди(модель 1)
Відео - зіткнення з галактикою Андромеди(модель 2)

 
Зіткнення галактик - Чумацький Шлях