Космонавтика, астронавтика, політ у космос
 
 
  Головна
  Усі новини
  Космос
    Сонячна система
    Галактики
    НЛО
    Космонавтика
    Інше
  Фото
  Реферати
  Інформація
  Гостьова книга

 

 
 
 
 
     
 
Туристичні польоти в космос стають доступнішими
 

Туристичні польоти в космос стають доступнішими

Нещодавно, Річард Бренсон, голова компанії Virgin Galactic, офіційно представив публіці літак-носій "Єва" (Eve), названий на честь своєї матері, а також — як символ "нового початку".

Літак-носій Єва (Eve) - він же White Knight Two (WK2)

Показ літака, що відбувся нещодавно на аеродромі в пустелі Мохаве, став важливим кроком на шляху реалізації плану Virgin Galactic: комерційних туристичних польотів у космос.

Eve — він же White Knight Two (WK2) — це двофюзеляжний літак-носій, який має чотири турбореактивних двигуни. Він здатний піднімати у повітря восьмимісний (шість туристів і два пілоти) туристичний човник SpaceShipTwo на висоту 18 кілометрів. (Конструювання та реалізація останнього йде швидкими темпами, а перший показ відбудеться у 2009 році.) Далі космоплан буде відділятись та самостійно підніматись на висоту до 110 кілометрів або навіть вище. Сумарна тривалість рейсу від злету з аеродрому (Spaceport America у Нью-Мексико) до приземлення складатиме 2,5 години.

“Єва” (WK2) — один з найбільших у світі літаків, повністю виконаних з вуглецевих складових. Його вантажопідйомність на 30% вище, ніж повна вага космоплана (туристичного човника) SpaceShipTwo.  Завдяки цьому, WK2 зможе  виконувати роль стартера й "першого ступеня" не тільки для човника SpaceShipTwo, але й для інших апаратів, наприклад — легких космічних ракет-носіїв.

Материнський апарат розрахований на виконання до чотирьох рейсів щодня разом з космопланом, причому найсучасніша техніка WK2 дозволяє проводити такі старти як удень, так і вночі.

Конструюванням та складанням Eve для Virgin Galactic займалася американська компанія Scaled Composites, давній партнер Virgin.

Літак-носій Eve (Єва), White Knight Two (WK2), разом з туристичним човником (космопланом) SpaceShipTwo

Перший політ WK2 запланований на осінь 2008 року. У 2009 до носія вперше пристикують SpaceShipTwo для спільних випробувань. А у 2010 році розпочнуться регулярні туристичні польоти в космос. Цікаво дізнатись, що за кілька хвилин невагомості й неймовірний вид Землі з космосу клієнтам Virgin Galactic потрібно буде заплатити $200 тисяч, але незважаючи на високу вартість уже продано більше 200 квитків і ще 85 тисяч чоловік зареєструвалися на сайті компанії, виразивши зацікавленість у польоті в космос.

Розміщено: 12.08.2008


Дивіться також:

Відео "Virgin Galactic SpaceShipTwo Animation"

 

 
Virgin Galactic представила літак-носій для космічного туризму