Галактики, чорна діра, квазари, зорі
 
 
  Головна
  Усі новини
  Космос
    Сонячна система
    Галактики
    НЛО
    Космонавтика
    Інше
  Фото
  Реферати
  Інформація
  Гостьова книга

 

 

 
 
 
 
     
 
Галактики, спіральна, еліптична
 

Чумацький Шлях зіштовхнеться з величезною хмарою

До Чумацького Шляху наближається величезна воднева хмара. Після її зіткнення з нашою галактикою сформується безліч нових зірок.

Хмара Сміта - яка рухається у напрямку Чумацького Шляху

Втім, поки невідомо, чи зможуть люди спостерігати це космічне явище: зіткнення відбудеться не раніше, ніж через 30 мільйонів років.

Хмара Сміта - названа так в честь астронома, що її відкрив, Гейла Сміта - відома науці ще з 1962 року. Однак до нинішнього моменту вчені не знали, чи рухається вона у напрямку Чумацького Шляху, чи віддаляється від нього. Ясність вдалося внести, завдяки дослідженню групи вчених з Національної радіоастрономічної обсерваторії США й університету Вісконсина. Його результати були оприлюднені на 211-му з'їзді Американської астрономічної спільноти США в Остіні, штат Техас.

Вивчивши гігантську хмару, астрономи встановили, що її довжина становить 11 тис. світлових років, а ширина - 2,5 тис. світлових років. Утворення, у якому досить водню для формування мільйона таких зірок, як Сонце, рухається в напрямку до нашої галактики зі швидкістю більше 240 кілометрів у секунду.

У найближчі кілька мільйонів років хмара ввійде в зону тяжіння Чумацького шляху, і під впливом гравітації галактики може розділитися на складові частини.

Якби людині представилася можливість спостерігати за цим явищем неозброєним оком, то зіткнення нагадувало б справжній феєрверк, говорять учені.

"Через кілька мільйонів років це буде виглядати, як космічне новорічне свято - із хлопавками й салютами", - сказав автор дослідження Фелікс Локман.

Землі це явище загрожувати не буде, оскільки воно відбудеться на відстані 40 тис. світлових років від неї.

За словами астронома, космічна катастрофа приведе до появи безлічі нових небесних тіл.

"Зіткнення буде схоже на вибух бомби, - розповідає Локман. - Утвориться велика кількість нового газу, що буде відрізнятися від уже існуючого. Ударна хвиля приведе до різкого сплеску формування нових зірок. Вони будуть величезними, але жити будуть недовго й стануть вибухати як наднові".

За матеріалами: BBC;
Universe Today
Розміщено: 14.01.2008


Читайте також:

Галактика без зірок
Чумацький Шлях поглинає карликові галактики
Яке майбутнє Сонячної системи?
Чорна діра - шлях в інші світи
Вдалося виміряти розмір чорної діри  

 

 
Чумацький шлях