Сонячна система. Її склад та будова - Марс, Земля та ін
 
 
  Головна
  Усі новини
  Космос
    Сонячна система
    Галактики
    НЛО
    Космонавтика
    Інше
  Фото
  Реферати
  Інформація
  Гостьова книга

 

 

 
 
 
 
     
 
планети Марс, Землля
 

Політ на Марс. Близька реальність чи далека перспектива?

Експерти американського космічного агентства докладно розповіли про плани що стосуються майбутнього польоту людей на Марс. 

Марс

НАСА планує 30-місячну подорож на Червону планету на кораблі вагою в 400 тонн із невеликим екіпажем на борту.

Про деталі цієї експедиції, що готується в рамках нової космічної програми НАСА, представники агентства розповіли в Х'юстоні на засіданні Групи по вивченню й дослідженню Місяця.

Так ще у січні 2004 року було оголошено про нову космічну програму, що передбачає нові польоти астронавтів на Місяць до 2020 року, а потім - політ на Марс.

Космічний корабель полетить на Марс за допомогою 3-4 важких ракетоносіїв нового покоління Ares V, які розробляє НАСА. Сам корабель буде оснащений двигуном на криогенному паливі.

Корабель буде запущений у лютому 2031 року й досягне Марса через 6-7 місяців.
Вартість усього проекту оцінюється різними експертами по-різному - від 20 млрд. доларів до 450 млрд.

На презентації плану було зазначено, що до моменту запуску багато чого може змінитися. Проте, виступаючі підкреслили, що представлена стратегія місії щодо висадження астронавтів на поверхню Червоної планети є на даний момент "найкращою".

Апарат з вантажем і жилим відсіком будуть відправлені на Марс до прибуття астронавтів: у грудні 2028 - січні 2029 року.

У польоті астронавти зможуть вирощувати для себе фрукти й овочі. На Марсі експедиція пробуде приблизно 16 місяців, і весь цей час астронавти будуть використовувати ядерну енергію для життєвих потреб.

Однак, як вказали представники НАСА, достроково перервати місію або доставити для екіпажу нові запаси буде практично неможливо. Це значить, що астронавти повинні будуть  повністю забезпечувати себе самі. Для цього, серед іншого, потрібно добре знати устаткування й могти при необхідності полагодити його та навіть виготовити нові запчастини.

Космічний апарат буде оснащений замкнутими системами для підтримки життя, які будуть очищати повітря й воду. На його борту будуть також рослини, які забезпечать екіпаж їжею, а також створять для людей "здорову психологічну обстановку".

У звіті Комітету НАСА по розробці стратегій безпілотних і пілотованих експедицій говориться про те, що для забезпечення безпечного польоту екіпажа потрібно буде розв'язати ще багато складних проблем. Експерти НАСА повинні вирішити, як захистити астронавтів від високого рівня космічної радіації під час перельоту до Марса та перебування на ньому. Крім того, потрібно буде забезпечити екіпаж медичними устаткуваннями для діагностування та лікування хвороб і травм.

Розміщено: 30.11.2007

 
Політ на Марс. Земля