Сонячна система. Її склад та будова - Марс, Земля та ін
 
 
  Головна
  Усі новини
  Космос
    Сонячна система
    Галактики
    НЛО
    Космонавтика
    Інше
  Фото
  Реферати
  Інформація
  Гостьова книга

 

 
 
 
 
     
 
Отримані найчіткіші знімки космосу
 

Отримані найчіткіші знімки космосу

Група учених з британського Кембріджського університету та Каліфорнійського технологічного інституту розробила технологію, що дозволила наземним телескопам обігнати орбітальний "Хаббл" за якістю зображення. Отримані найчіткіші знімки космічних об'єктів в історії науки, повідомляє Кембріджський університет у своєму прес-релізі.

Робота велася в паломарській обсерваторії у Каліфорнії. Розташовані там телескопи програють "Хабблу" за якістю зображення вдесятеро (як і інші наземні телескопи), проте використання нової технології - "Лакі" (Lucky) дозволило отримати зображення, які перевершують хаббловські по чіткості та роздільній здатності у два рази.

На зроблених з використанням нової технології знімках зоряного скупчення M13, яке розташоване на відстані 25 тисяч світлових років від Землі, можна розрізнити зірки, що знаходяться на відстані одного світлового дня один від одного, а на знімках планетарної туманності "Котяче око" (NGC6543), яке віддалене на три тисячі світлових років, - об'єкти, між якими всього декілька світлових годин.

планетарна туманність "Котяче око"(NGC6543) без використання нової технології - Lucky планетарна туманність "Котяче око"(NGC6543) з використанням нової технології - Lucky

Великою перешкодою для отримання якісних фотографій наземними телескопами до цього часу була атмосфера, яка сильно спотворювала зображення. Орбітальні телескопи не мають цього недоліку, але обмежені в розмірах, крім того, дуже дорогі.

Технологія "Лакі" побудована на використанні адаптивної оптики. Високошвидкісна камера робить двадцять знімків однієї і тієї ж ділянки неба за секунду. Деякі з них сильно спотворені атмосферою, деякі - менше. Спеціальна програма вибирає кращі зображення, а потім автоматично об'єднує їх в одне.
Подібні методи раніше успішно застосовувалися для спостережень в інфрачервоному спектрі, проте тепер їх вдалося розповсюдити і на видимий спектр. За словами дослідників, нове устаткування нескладне, і коштує у 50 тисяч разів менше, ніж "Хаббл", що дозволить легко встановити його на всіх могутніх наземних телескопах.

За матеріалами: Lenta.ru,
Lucky Imaging Web Site Home
Розміщено: 3.09.2007

Читайте також:

Телескопи
Україна запустить в космос власний супутник
Росія буде підкорювати Марс
Переможець лотереї полетить у космос
Розроблений атомний місяцехід  

 
Сонячна система, планети, Земля