Сонячна система. Її склад та будова - Марс, Земля та ін
 
 
  Головна
  Усі новини
  Космос
    Сонячна система
    Галактики
    НЛО
    Космонавтика
    Інше
  Фото
  Реферати
  Інформація
  Гостьова книга

 

 
 
 
 
     
 
Росія буде підкорювати Марс
 

Росія буде підкорювати Марс

Незважаючи на попередній сумний досвід пов'язаний з дослідженням Марса та його супутників, Роскосмос запланував  у 2009 році запуск космічного апарату "Фобос-Ґрунт".

Космічний апарат Фобос-грунт

Варто нагадати що радянські космічні апарати ФОБОС-1 та ФОБОС-2  ( запуск 1988 р. ),  через збої  у системі керування не виконали свого основного завдання - доставки на поверхню Фобоса двох спеціальних зондів для подальшого дослідження цього супутника. Повним провалом також завершився запуск космічного апарату  МАРС-96 (1996), ракетоносій не зміг вивести його на орбіту.

На даний момент визначено місце посадки російського космічного дослідницького апарата "Фобос-Ґрунт". "Розглядалися різні варіанти. Вибрали найцікавіший район: в екваторіальній області на стороні супутника, постійно повернутої до Марса. Щоб з Фобоса  можна було також  досліджувати і саму планету", - заявив генеральний конструктор та генеральний директор НПО Георгій Поліщук в інтерв'ю, опублікованому на сайті Роскосмоса.

Він уточнив, що запуск космічного апарата до супутника Марса відбудеться в 2009 році, тому що "це - найбільш сприятливе "вікно": Марс і Земля будуть на максимально близькій відстані". Наступне подібне "вікно" відкриється тільки в 2011 році. Крім того, Г.Поліщук нагадав, що апарат був готовий для запуску ще в 2005 році, але через недостатнє фінансування політ був відкладений на чотири роки.

Відповідно до програми, апарат "Фобос-Ґрунт" сяде на поверхню супутника Марса та зробить забір ґрунту, загальним обсягом близько 100 кубічних сантиметрів. Потім космічний зонд відділитися від перелітно-орбітального модуля, і за допомогою механічних відштовхувачів та власного двигуна покине Фобос та повернеться на Землю.

У цей час перелітно-орбітального модуль, що залишиться на Фобосі буде досліджувати сам супутник та червону планету Марс.

За словами російських науковців, дослідження Фобоса можливе завдяки развитию отечественной космонавтики та допоможе у майбутньому наблизитися до розгадки фундаментальних таємниць походження життя.

Розміщено: 11.06.2009