Сонячна система. Її склад та будова - Марс, Земля та ін
 
 
  Головна
  Усі новини
  Космос
    Сонячна система
    Галактики
    НЛО
    Космонавтика
    Інше
  Фото
  Реферати
  Інформація
  Гостьова книга
 
 
 
 
     
 
 

Японці побудують в космосі сонячну електростанцію

Японія планує побудувати до 2030 року сонячну електростанцію в космосі. Потужність комплексу складе близько 1 гігавата, що відповідає ядерній електростанції середніх розмірів. Передавати енергію на Землю планується за допомогою мікрохвиль або лазерів.

Японське космічне агентство JAXA займається розробкою проекту з 1998 року, проте тепер до створення сонячних панелей в космосі приєдналися відібрані урядом компанії: NEC, Sharp, Mitsubishi Electric і Fujitsu.

 У найближчі декілька років JAXA планує провести випробування системи передачі електроенергії з орбіти. Для цього в космос будуть запущені спеціальні супутники, які передаватимуть енергію за допомогою лазерного променя або вузьконаправленого пучка мікрохвиль. До 2020 року дослідники планують створити прототип гнучких батарей, які будуть запущені в космос.

Незважаючи на колосальні витрати, які обіцяє майбутній проект, учені з JAXA мають намір довести його до реалізації. Основною метою є створення дешевого (передбачається, що мегават отриманої з космосу електрики коштуватиме в шість разів дешевше поточної середньої ціни) джерела енергії. Для Японії, яка залежить від імпорту вуглеводнів, створення подібних джерел є першочерговим завданням.

Крім фінансових труднощів, JAXA має ще переконати в безпеці нової технології суспільство. Мікрохвилі або лазерний промінь з супутників планується отримувати на спеціальну параболічну приймальну антену, розташовану в якому-небудь віддаленому регіоні океану. Згідно проведеним в 2004 році дослідам, найбільші побоювання в новому проекті у людей викликають саме слова "лазер" і "мікрохвилі".

 

  Розміщено: 11.11.2009