Сонячна система. Її склад та будова - Марс, Земля та ін
 
 
  Головна
  Усі новини
  Космос
    Сонячна система
    Галактики
    НЛО
    Космонавтика
    Інше
  Фото
  Реферати
  Інформація
  Гостьова книга
     
     
 
 

Астрофізики скоректували рівняння Дрейка

Астрофізики запропонували новий індекс «можливості життя», що дозволить розробити більш досконале рівняння Дрейка, яке описує кількість цивілізацій у нашій галактиці. Свої результати вчені представили на Європейському конгресі з планетарних наук.

Рівняння Дрейка було запропоновано Френком Дрейком в 60-х роках минулого століття. Теоретично воно дозволяє, виходячи з деяких припущень, визначити кількість високорозвинених цивілізацій в Чумацькому шляху. Цю формулу неодноразово критикували через те, що в неї входять параметри, які неможливо або дуже складно визначити.

Зокрема, необхідно вміти оцінювати населеність планет. У рамках нового дослідження вчені пропонують ввести так званий індекс можливості життя - математичну характеристику, яка описує придатність планет для проживання.

За словами дослідників, в даний час придатність планети для життя оцінюється за чотирма основними параметрами: наявність розчинника (наприклад, води), "сирого матеріалу" для формування та існування життя, відсутність екстремальних умов і присутність джерела енергії. При цьому, за словами дослідників, не враховується взаємодія даних умов. Наприклад, якщо на поверхні планети присутні екстремальні умови, радіація, то на глибині умови для існування життя можуть бути цілком прийнятними.

Самі вчені підкреслюють, що їхня робота носить попередній характер. Це означає, що для того, щоб запропонований індекс дійсно характеризував можливість життя, необхідна спільна робота великої кількості дослідників.

  Розміщено: 19.09.2009