Сонячна система. Її склад та будова - Марс, Земля та ін
 
 
  Головна
  Усі новини
  Космос
    Сонячна система
    Галактики
    НЛО
    Космонавтика
    Інше
  Фото
  Реферати
  Інформація
  Гостьова книга
     
     
 
 

NASA запустить телескоп для вивчення чорних дір

Американське космічне агентство відновило роботи зі створення орбітального рентгенівського телескопа NuSTAR (Nuclear Spectroscopic Telescope Array). Розробка NuSTAR була перервана в 2008 році через брак коштів. Запуск апарата, призначеного для вивчення чорних дір і вибухів наднових, намічений на серпень 2011 року.

Телескоп NuSTAR буде працювати в високоенергетичному рентгенівському діапазоні. Ні один із запущених на цей момент телескопів не був призначений для функціонування під жорстким рентгенівським випромінюванням. Основною метою місії NuSTAR буде спостереження чорних дір і наднових в центральних районах Чумацького Шляху. Крім того, за допомогою нового телескопа фахівці NASA розраховують вивчити природу гамма-сплесків - потужних енергетичних викидів, природа яких до кінця не вивчена.

NuSTAR включатиме в себе два телескопа зі спеціально обробленою оптикою і детекторами нового покоління. Очікується, що чутливість, спектральна і просторова здатність нового приладу буде від 10 до 100 разів вища, ніж у працюючих зараз рентгенівських телескопів "Чандра" і XMM.

 

  Розміщено: 8.09.2009