Сонячна система. Її склад та будова - Марс, Земля та ін
 
 
  Головна
  Усі новини
  Космос
    Сонячна система
    Галактики
    НЛО
    Космонавтика
    Інше
  Фото
  Реферати
  Інформація
  Гостьова книга
     
     
 
 

Вчені стверджують, що розкрили таємницю Тунгуського метеорита

Таємниця Тунгуського метеорита розгадана. Колосальний вибух, який стався у 1908 році та повалив цілий ліс у Сибіру на території понад 2000 км2, вибив вікна в будівлях у радіусі кількох сотень кілометрів від епіцентру вибуху, скоріш за все був викликаний зіткненням Землі з кометою.

До цього висновку прийшла група учених, що вивчає сліди водяної пари, які залишаються після ракетних двигунів "шатлів". Гіпотеза пояснює, чому після вибуху небо кілька діб світилося у далекому Лондоні, і на вулиці, навіть вночі, можна було читати. Справа в тому, що крижане ядро комети під час вибуху в атмосфері Землі випарувалося, і утворилися величезні хмари особливого типу - "ноктилюсцентні", що й означає "світяться вночі". Такі хмари, що складаються з крижаних кристалів, формуються при низьких температурах у верхніх шарах атмосфери і чудово відбивають світло.

Вивчивши викиди від "шатлів", вчені виявили, що ноктилюсцентні хмари утворюються через день після запуску на великій відстані від траєкторії польоту: водяний пар розносять сильні вітри. Те ж саме могло статися і після вибуху комети.

 

  Розміщено: 29.06.2009