Сонячна система. Її склад та будова - Марс, Земля та ін
 
 
  Головна
  Усі новини
  Космос
    Сонячна система
    Галактики
    НЛО
    Космонавтика
    Інше
  Фото
  Реферати
  Інформація
  Гостьова книга
 
 
 
 
     
 
 

Лід знаходиться на поверхні Марса

Нещодавно міжнародна група дослідників виявила декілька нових слідів від ударів метеоритів на знімках поверхні Червоної планети, зроблених в 2008 році станцією Mars Reconnaissance Orbiter; діаметр свіжих кратерів не перевищує шести метрів, а їх глибина коливається від 30 до 60 см. Само по собі це відкриття не є чимось незвичайним, проте увагу вчених привернули видимі на фотографіях білі ділянки. Повторне дослідження найбільшого з кратерів за допомогою спектрометра CRISM показало, що на знімках сфотографований справжнісінький водний лід.

Протягом декількох місяців учені пильно спостерігали за знахідкою; поступово сліди льоду зникли з поверхні. Як пояснюють дослідники, в тих широтах, де були виявлені кратери, лід знаходиться в нестабільному стані і повільно «випаровується». Крім того, в зникненні слідів можна винити пил, що осідає з атмосфери.

Товщина шару льоду в місці удару, як визначили учені, складала декілька сантиметрів, а глибина його залягання не перевищувала 0,6 м. За іронією долі, космічний апарат НАСА «Вікінг-2» у вересні 1976 року опустився на поверхню Марса всього за 800 км. на південний схід від даного кратера. «Якби ківш для забору ґрунту, яким обладнали апарат, був пристосований для викопування більш глибших лунок, ми могли б отримати зразок марсіанського льоду ще 30 років тому», — стверджує Альфред Маківен керівник групи фахівців, що забезпечують роботу камери HIRISE станції Mars Reconnaissance Orbiter.

 

  Розміщено: 31.03.2009