Сонячна система. Її склад та будова - Марс, Земля та ін
 
 
  Головна
  Усі новини
  Космос
    Сонячна система
    Галактики
    НЛО
    Космонавтика
    Інше
  Фото
  Реферати
  Інформація
  Гостьова книга

 

 
 
 
 
     
 
Чи існують позаземні цивілізації
 

Чи існують позаземні цивілізації?

Американські вчені запропонували своє вирішення знаменитому парадоксу Фермі.

Під парадоксом Фермі розуміють протиріччя між високою ймовірністю існування розумного життя у Всесвіті і відсутністю видимих ознак цього існування. Даний парадокс був сформульований відомим фізиком Енріко Фермі в 50-х роках минулого століття у вигляді простого питання: "Якщо позаземних цивілізацій так багато, то де вони?"

У своїй роботі американські дослідники розраховували середню щільність розподілу розумних цивілізацій у космічному просторі, необхідну для встановлення контакту між двома з них. У якості одного з параметрів учені розглядали так званий час життя розумної цивілізації - період, протягом якого істоти посилають у космос радіосигнали. При цьому дослідники враховували, що зі збільшенням відстані сила радіосигналу зменшується, і його стає важко відрізнити від іншого космічного шуму.

У результаті вчені за допомогою обчислень отримали зовсім несподівані результати. Так, якщо вважати середній час життя розумної цивілізації в нашій галактиці рівним 1000 років (жителі Землі посилають радіосигнали в космос всього близько 100 років), то в Чумацькому Шляху можуть існувати, не знаючи однин про одного, більше 200 цивілізацій.

Приводом для критики нової роботи може послужити той факт, що у своїх обчисленнях учені використають значно ускладнений варіант добре відомої формули Дрейка. Ця формула, запропонована журналістом Френком Дрейком в 1960 році, дозволяє, виходячи з деяких припущень, визначити кількість цивілізацій у нашій Галактиці, з якими людство потенційно може вступити в контакт. Проте дана формула вже неодноразово критикувалася за те, що в неї входять параметри, значення яких визначити на даному рівні розвитку науки неможливо в принципі.

У цей час найбільшим проектом з пошуку позаземних цивілізацій є програма SETI@Home. З її допомогою будь-який бажаючий може скачати й установити програмне забезпечення, що буде займатися розшифровуванням радіосигналів, отриманих системою телескопів Allen Telescope Array. Зовсім недавно керівники цього проекту заявили, що планують знайти неземне життя до 2025 року.

 

  Розміщено: 02.02.2009

 
Астрономи вирахували нову планету Сонячної системи