Астрофізики знайшли ненароджені зорі

Астрофізики виявили останки ненароджених зірок.

Об'єктом дослідження вчених стала туманність Трубка, розташована на відстані 600-700 світлових років від Землі в сузір'ї Змієносець. Ця туманність відрізняється темним кольором і майже повною відсутністю зірок - через це вона добре виділяється на світлому фоні.

У рамках роботи вчені використовували дані спостережень французького інституту міліметрової астрономії. Їм вдалося встановити, що щільні газові утворення всередині туманності мають незвичайний хімічний склад - там присутні сполуки сірки і кисню. Ці речовини утворюються в процесі гравітаційного колапсу - стиснення хмар газу під дією власної гравітації (саме так формуються зірки).

За словами вчених, склад цих газових утворень вказує на те, що даний процес в туманності почався, але був перерваний деяким зовнішнім впливом. Яким саме, вчені не можуть на даний момент відповісти - швидше за все це були гравітаційні збурення, викликані іншими космічними об’єктами.

Цікаво, що крім ненароджених зірок вченим вдалося виявити газові утворення, які на шляху до того, щоб стати повноцінними світилами. За словами астрофізиків, відносна близькість туманності до Землі робить ці об'єкти ідеальними для дослідження процесів зореутворення.

 


Ключові слова: