Сонячна система. Її склад та будова - Марс, Земля та ін
 
 
  Головна
  Усі новини
  Космос
    Сонячна система
    Галактики
    НЛО
    Космонавтика
    Інше
  Фото
  Реферати
  Інформація
  Гостьова книга
 
     
     
 
 

 

Землі загрожують близько 2 400 космічних об'єктів

Фахівці НАСА опублікували карту потенційно небезпечних астероїдів і комет, траєкторія яких перетинається з земною, і які досить великі та при зіткненні можуть спричинити серйозний збиток.


На схемі вказані орбіти Землі (синім), Апофіса (білим) і найближчих планет. Зображення NASA

У Лабораторії реактивного руху НАСА (JPL) виділили чотири типи астероїдів в залежності від їх величини. Об'єкти діаметром 30-100 м легко можуть стерти з лиця планети не тільки місто, але і невелику країну. Якщо ж діаметр прибульця перевищує 1 км - а таких налічується 158, - вони здатні покласти кінець людській цивілізації.

Близько 1% небесних тіл представляють для Землі реальну загрозу.

В американському аерокосмічному відомстві вважають, що на повну інвентаризацію та розробку способів протидії необхідно щорічно протягом 10 років виділяти $ 250-300 млн.

Одним з найбільш перспективних методів запобігання небажаної зустрічі з метеоритом є зміна траєкторії останнього: наприклад, непроханого гостя можна зіштовхнути з орбіти за допомогою рукотворного апарата або «затулити» від Сонця.

Подібні методики можуть стати в нагоді для боротьби з астероїдом Апофіс (270 м в діаметрі), виявленим у 2004 році. За розрахунками астрономів, існує теоретична ймовірність його зіткнення із Землею в 2036 році. Вона оцінюється як 1 до 250 000. Імовірність локального апокаліпсису у 2068 році становить 1 до 333 000.

На щастя, більшість метеоритів невеликі, та й падають вони найчастіше в океани, а також у ліси, на поля або в антарктичні льоди.

Вивчити таблиці проходження об'єктів біля Землі можна на сайті лабораторії реактивного руху НАСА.

 


Читайте також:

Телескопи

 

  Розміщено: 2.03.2011

 
 
 
Віртуальний сервер