Сонячна система. Її склад та будова - Марс, Земля та ін
 
 
  Головна
  Усі новини
  Космос
    Сонячна система
    Галактики
    НЛО
    Космонавтика
    Інше
  Фото
  Реферати
  Інформація
  Гостьова книга
 
     
     
 
 

 

Телескоп WISE передав нові фотографії

Телескоп WISE передав на Землю фотографії кількох туманностей, що мають дуже незвичайні обриси.

Орбітальна обсерваторія WISE (Wide-field Infrared Survey Explorer - телескоп з ширококутною оптикою для вивчення Всесвіту в ІЧ-діапазоні), запущена в космос 14 грудня 2009 року, "бачить" космос в інфрачервоному діапазоні.


Туманність Палаюча Зірка. Фото NASA

На першій з фотографій зображена туманність Палаюча Зірка віддалена від Землі на 1,5 тисячі світлових років і знаходиться в сузір'ї Візничого. У центрі туманності розташована зірка, яка належить до типу так званих тікаючих зірок - вона утворилася в сузір'ї Оріона, проте була "вибита" звідти при зіткненні з бінарною зоряною системою, що сталося близько 2,5 мільйона років тому.


Туманність Медуза. Фото NASA

На іншому знімку, переданому телескопом, зображена туманність Медуза. Вона являє собою оболонки великої зірки, яка завершила своє життя вибухом наднової від 5 до 10 тисяч років тому.


Молекулярна хмара в сузір'ї Оріона. Фото NASA

Далі представлена гігантська молекулярна хмара в сузір'ї Оріона, віддалена від Землі на 1,5 тисячі світлових років. Молекулярними хмарами називають хмари газу, заряджених частинок і пилу, в яких, завдяки їх щільності і розміру, можливе утворення молекул, переважно водню H2.


Туманність IC 2944, що знаходиться в сузір'ї Центавра. Фото NASA

Четверте зображення - це фотографія туманності IC 2944, що знаходиться в сузір'ї Центавра на відстані 5,8 тисячі світлових років від Землі. У туманності близько 8 мільйонів років тому сформувалося нове зоряне скупчення. Ці молоді (за космічними мірками) зірки "відповідальні" за появу кільцевої структури, яка розташована в центрі знімка. Кільце діаметром близько 77 світлових років представляє собою матерію, яку "здуло" зоряним вітром.

Протягом майже року з моменту запуску телескопа WISE він міг бачити дуже холодні об'єкти, так як його детектори охолоджувалися рідким воднем до температури 12 кельвінів (мінус 261,15 градусів Цельсія). У жовтні 2010 року, після того, як запас водню був вичерпаний, WISE почав "теплу" частину місії - зараз температура його детекторів становить 70 кельвінів (мінус 203,15 градуса Цельсія).


Читайте також:

Телескопи

 

  Розміщено: 31.01.2011

 
 
 
Виділений сервер