Сонячна система. Її склад та будова - Марс, Земля та ін
 
 
  Головна
  Усі новини
  Космос
    Сонячна система
    Галактики
    НЛО
    Космонавтика
    Інше
  Фото
  Реферати
  Інформація
  Гостьова книга
 
     
     
 
 

 

"Кассіні" знайшов на супутнику Сатурна кисневу атмосферу

Зонд "Кассіні" виявив на супутнику Сатурна Реї кисневу атмосферу. До цих пір цей газ знаходили тільки в атмосфері супутників Юпітера.

Рея. Фото NASAВчені намагалися знайти сліди кисню в атмосфері Реї не в перший раз, але до цього часу їм це не вдавалося. У 2010 році апарат "Кассіні" пролетів на відстані 97 кілометрів над поверхнею супутника, і аналіз отриманих ним мас-спектрометричних даних виявив наявність O2. Вміст кисню приблизно в п'ять трильйонів разів менший, ніж у земній атмосфері, проте приблизно в сто разів більший, ніж в атмосфері Місяця чи Меркурія. Як відзначають вчені, до цих пір виявити O2 на Реї не вдавалося саме через його незначну кількість.

Вчені вважають, що кисень утворився при бомбардуванні водяного льоду на поверхні Реї зарядженими частинками, що летять від Сатурна. Кисень на юпітеріанських супутниках має аналогічну природу.

Крім кисню на Реї був знайдений вуглекислий газ. Поки фахівці не можуть однозначно пояснити, як він утворився. За однією з версій, на поверхні супутника можуть бути складні органічні молекули, бомбардування яких зарядженими частинками призводить до вивільнення вуглецю. З'єднуючись з киснем, він утворює вуглекислий газ. Також вчені не виключають, що CO2 може вивільнятися з надр Реї, де він утворився в минулому в ході геологічних процесів (в даний час вони на Реї не йдуть).

Нещодавно інший колектив учених досліджував питання про розподіл кисню в товщі підлідного водяного океану супутника Юпітера Європи. Згідно з висновками фахівців, якщо O2 проник у воду близько одного-двох мільярдів років тому, то до цього моменту на Європі могли утворитися здатні засвоювати кисень живі істоти. Втім, поки ця гіпотеза є тільки абстрактною.

  Розміщено: 30.11.2010