Сонячна система. Її склад та будова - Марс, Земля та ін
 
 
  Головна
  Усі новини
  Космос
    Сонячна система
    Галактики
    НЛО
    Космонавтика
    Інше
  Фото
  Реферати
  Інформація
  Гостьова книга
 
     
     
 
 

 

Астрофізики відкидають існування Бога

Існуючий Всесвіт "сам створив себе з нічого" завдяки закону гравітації, і Бог для цього був не потрібен.

До такого висновку прийшов відомий британський астрофізик і теоретик Стівен Хокінг.
 
Новий і багато в чому несподіваний погляд вченого на появу світу викладено в його книзі "Великий Проект", яка вийде наступного тижня у Великобританії. Уривки з неї публікує лондонська преса.
 
За його словами, сучасна фізика "не залишає місця для Бога" у процесі створення Всесвіту. Який, на думку вченого, створив себе сам, використовуючи фізичні закони.
 
Тим самим він відмовився від гіпотези свого видатного попередника Ісаака Ньютона, згідно з яким світ не міг самостійно виникнути з первинного хаосу тільки в силу одних фізичних законів. Для цього, на думку Ньютона, була необхідна вища сила - Творець.
 
Хокінг зізнався, що ідея про саморозвиток Всесвіту прийшла до нього в 1992 році, коли була виявлена схожа з нашою Сонячною системою нова планетарна система.
 
"Я зрозумів, що ми не є унікальним явищем в космосі", - пише вчений.
 
Він вважає, що Великий вибух, який призвів до появи відомого науці сучасного світу, не потребує божественної руки. "Він є наслідком неминучих фізичних законів", - стверджує Хокінг.
 
Одночасно 68-річний британський астрофізик заявив, що сучасна наука перебуває напередодні революції, коли буде створена єдина теорія, яка пояснює всі фундаментальні основи фізичного світу та буття.

При цьому, на думку Хокінга, відкриття буде зроблено в рамках М-теорії, яка припускає наявність паралельних світів і численних фізичних сил, невідомих ще сучасній науці.

За матеріалами: vesti.ru Розміщено: 5.09.2010