Сонячна система. Її склад та будова - Марс, Земля та ін
 
 
  Головна
  Усі новини
  Космос
    Сонячна система
    Галактики
    НЛО
    Космонавтика
    Інше
  Фото
  Реферати
  Інформація
  Гостьова книга
 
     
     
 
 

 

В Антарктиді виявлено унікальні мікрометеорити

Дослідники з Франції зібрали в центральній частині Антарктиди, неподалік від станції Concordia, велику колекцію мікрометеоритів незвичайного складу.

«Ми витягли ці частинки зі снігу, який випав близько 50 років тому», - розповідає провідний автор дослідження Жан Дюпре з Університету Париж-південь 11. Розтопивши три кубометри снігу, вчені видобули 148 мікрометеоритів.

Найцікавішими виявилися частинки під номерами 19 і 119. Вони порівняно великі (80 і 275 мкм в діаметрі) і містять надзвичайно високий вміст дейтерію, важкого стабільного ізотопу водню. Такий ізотопний склад характерний для частинок, що утворюються в міжзоряному просторі, проте в даному випадку ця закономірність, на думку дослідників, не виконується. «При аналізі ми також зафіксували мінерали, що вказують на формування в протопланетному диску, а не в міжзоряному середовищі», - пояснює пан Дюпре.

Іншою особливістю цих частинок стала велика концентрація вуглецю. «Більше половини їх об'єму займає речовина, багата вуглецем, - пояснює Жан Дюпре. - Зазвичай у таких метеоритах маса вуглецю становить лише кілька відсотків від загальної маси частинки ».

«Ці мікрометеорити сильно відрізняються від усього, що мені зустрічалося раніше, - зізнається Ларрі Ніттлер з Вашингтонського інституту Карнегі, який написав коментар до статті французьких вчених, опублікованій в журналі Science. - Виявлення багатих вуглецем частинок, які сформувалися в Сонячній системі, може змінити наші уявлення про механізм доставки органічних молекул на молоду Землю ».

  Розміщено: 10.05.2010

 
 
 
Выделенный сервер