Сонячна система. Її склад та будова - Марс, Земля та ін
 
 
  Головна
  Усі новини
  Космос
    Сонячна система
    Галактики
    НЛО
    Космонавтика
    Інше
  Фото
  Реферати
  Інформація
  Гостьова книга
 
     
     
 
 

 

Утворення зірок у карликових галактиках навколо Чумацького Шляху гальмується космічними променями

Співробітники Інституту астрофізики ім. Макса Планка (Німеччина) встановили, що процес утворення зірок у карликових галактиках, що оточують Чумацький Шлях, пригнічують космічні промені.

Згідно стандартної космологічної моделі, навколо великих об'єктів, таких як Чумацький Шлях,  має формуватися велике число (декілька сотень або тисяч) галактик скромних розмірів. Астрономам, однак, поки не вдалося зареєструвати навіть сотню галактик-супутників. Ускладнює виявлення даних галактик мала кількість зірок.

Автори даної роботи враховували не лише реіонізацію (реіонізація - іонізація основної маси космічного газу ультрафіолетовим випромінюванням від первинних галактик), а й космічні промені - потоки високоенергетичних часток, прискоренні надновими. Моделювання показало, що поява таких часток, створює додатковий тиск, що протидіє стисненню газопилових хмар і формуванню зірок.

«Невикористаний» газ поступово несеться з галактик, і вони залишаються надзвичайно тьмяними, внаслідок чого астрономи їх і не реєструють. Крім того, при зближенні малих галактик з основною галактикою деяка частина зірок переходить до неї, що ще сильніше зменшує яскравість дрібних об'єктів.

 

  Розміщено: 10.05.2010