Сонячна система. Її склад та будова - Марс, Земля та ін
 
 
  Головна
  Усі новини
  Космос
    Сонячна система
    Галактики
    НЛО
    Космонавтика
    Інше
  Фото
  Реферати
  Інформація
  Гостьова книга
 
     
     
 
 

 

«Вояджер-2» перестав надсилати наукові дані в правильному форматі

Інженери Національного управління США з аеронавтики і дослідженню космічного простору (НАСА) не можуть розшифрувати наукову інформацію, що надсилається легендарним космічним апаратом «Вояджер-2».

Перші зміни в пакетах даних зафіксовано 22 квітня. Після цього зонд був переведений в режим, при якому передаються лише внутрішні дані, тобто інформація про стан самого космічного мандрівника. У зв'язку з виконанням запланованого маневру і мораторію на команди учасники проекту отримали можливість отримати попередні технічні дані лише 30 квітня (до «Вояджера-2» сигнал йде близько 13 годин і стільки ж повертається в ЦУП). Вони показали, що корабель в основному справний, а джерелом проблеми є система польотних даних, яка несе відповідальність за формат інформації, що відправляється на Землю.

Ведеться робота з усунення неполадок і відновлення регулярного потоку наукових даних.

Місія «Вояджера-2» розпочалася 20 серпня 1977, приблизно за два тижні до запуску його близнюка «Вояджера-1». Нині це найбільш віддалені від людини штучні супутники: зараз апарати перебувають на краю геліосфери. Керівники проекту очікують, що «Вояджер-1» покине межі Сонячної системи в найближчі п'ять років; незабаром у міжзоряному просторі буде й «Вояджер-2».

 

  Розміщено: 10.05.2010