Сонячна система. Її склад та будова - Марс, Земля та ін
 
 
  Головна
  Усі новини
  Космос
    Сонячна система
    Галактики
    НЛО
    Космонавтика
    Інше
  Фото
  Реферати
  Інформація
  Гостьова книга
 
     
     
 
 

 

КОРОНАС-ФОТОН остаточно вийшов з ладу

Космічний апарат КОРОНАС-ФОТОН, призначений для дослідження Сонця, швидше за все вийшов з ладу.

модель КОРОНАС-ФОТОНЗ 5 квітня з 12:14 за московським часом до 22:01 18 квітня апарат перебував на безтіньових орбітах і не вийшов за цей час на зв'язок із Землею, повідомляє лабораторія ТЕСІС ФІАН. Відповідний інтервал часу тривалістю 322 години, протягом якого повинна була б досягтися максимальна освітленість сонячних батарей, залишався останнім шансом на реанімацію систем енергозабезпечення супутника. Ці надії не виправдалися.

Додаткові спостереження, крім того, показали, що космічний апарат в даний час повністю втратив орієнтацію на Сонце і повернутий у бік Землі. Це означає вихід з ладу крім систем енергопостачання і зв'язку ще і системи орієнтації, а також майже повну неможливість зарядити акумулятори (якщо останні ще працюють) від сонячних батарей через катастрофічне зниження ефективної площі останніх. Все це, в сукупності з тим, що апарат не працює вже майже п'ять місяців з грудня 2009 року, дозволяє з великою часткою вірогідності констатувати його остаточну "смерть".

На борту померлої космічної платформи, розробки ФГУП “НПП ВНІІЕМ”, був встановлений набір наукових інструментів для дослідження Сонця, створених в інститутах Російської академії наук і державних освітніх установах.

Центральним інструментом супутника, відключеним від живлення 1 грудня 2009 року разом з усім науковим комплексом, були космічні рентгенівські телескопи ТЕСІС, створені у ФІАН.

Загальна тривалість цільової роботи супутника склала 278 днів: з 26 лютого 2009 (день ввімкнення наукової апаратури) до 30 листопада 2009 року (день останнього отримання наукової інформації). Заявлений гарантійний термін роботи космічного апарату складав 3 роки.

 

За матеріалами: expert.com.ua Розміщено: 19.04.2010