Сонячна система. Її склад та будова - Марс, Земля та ін
 
 
  Головна
  Усі новини
  Космос
    Сонячна система
    Галактики
    НЛО
    Космонавтика
    Інше
  Фото
  Реферати
  Інформація
  Гостьова книга
 
     
     
 
 

 

У сусідній галактиці знайшли загадковий мікроквазар

Радіоастрономи, що працюють в обсерваторії Джодрелла Бенка при університеті Манчестера, знайшли в галактиці M82 об'єкт, який за всіма параметрами схожий на мікроквазар масою в декілька десятків сонць, але володіє незвичайними особливостями.

M82, розташована в 10 мільйонах світлових років від нашої галактики, славиться своєю фабрикою зірок, які, втім, гинуть так само швидко, як і народжуються. Приблизно раз в 20-30 років астрономи спостерігають там вибухи наднових.

Зазвичай зірки починають вмирати (помітно розгораючись) протягом декількох тижнів, а потім затухають за декілька місяців. "Новий об'єкт з'явився в полі нашого зору в травні 2009 року. І відразу ж нас спантеличив, — розповідає керівник дослідження доктор Том Мукслоу. — Спалахнув він дуже швидко протягом всього лише декількох днів, а потім не змінював яскравості свічення довгі місяці". Нічого подібного в межах Чумацького Шляху вчені раніше не спостерігали.

Інші дані також указували на те, що перед ученими зовсім не чергова наднова, скоріше, чорна діра. Проте і це пояснення не підходило: об'єкт дуже сильно віддалений від чорної дірки в центрі M82. Тоді астрономи зробили припущення, що перед ними мікроквазар.

Такий об'єкт формується після вибуху дуже великої зірки. Утворюється невелика чорна дірка, яка починає стягувати на себе речовину з сусідньої зірки. Мікроквазари випускають радіохвилі, але в Чумацькому Шляху вони набагато тьмяніші. Крім того, вони світяться в рентгенівському діапазоні, а нинішній "новачок" — ні. Виходить, що це ніби то і не мікроквазар, або якийсь його незвичайний тип.

Остання версія припала астрофізикам до душі більше всього. Вони вважають, що справа в оточенні об'єкту, яке, можливо, спотворює його сприйняття земними апаратами. Зараз вони вивчають загадкове джерело ретельніше (у нього вдивляються відразу 20 радіотелескопів зі всього світу), але на обробку нових даних піде ще немало часу.

 

За матеріалами: podrobnosti.ua Розміщено: 19.04.2010