Сонячна система. Її склад та будова - Марс, Земля та ін
 
 
  Головна
  Усі новини
  Космос
    Сонячна система
    Галактики
    НЛО
    Космонавтика
    Інше
  Фото
  Реферати
  Інформація
  Гостьова книга
 
     
     
 
 

 

Парадокс тьмяного Сонця

Астрономи запропонували нове вирішення парадоксу тьмяного Сонця.

Відомо, що 4 мільярди років тому яскравість Сонця була приблизно на чверть нижча сучасної. Розрахунки показують, що ця різниця була досить істотною - через низьку яскравість Сонце нагрівало Землю помітно слабше, що повинно було приводити до замерзання води на її поверхні. Сліди існування життя в той період, однак, показують зворотнє - на Землі була присутня рідка вода.

Щоб вирішити дане протиріччя, вчені провели дослідження за зіркою Каппа1 Кіта, яка розташовується на відстані 30 світлових років від Землі. Використовуючи світило в якості моделі молодого Сонця, астрофізики з'ясували, що наша зірка, ймовірно, в минулому «обстрілювала» Землю великою кількістю викидів матерії.

Ці викиди приводили до зниження кількості космічних променів, які досягають верхніх шарів атмосфери (даний ефект регулярно спостерігається в тому числі і в наш час). У свою чергу, згідно однієї з теорій (з якою згодні, втім, не всі фахівці), космічні промені впливають на утворення хмар у верхніх шарах атмосфери - чим більше променів, тим більше хмар.

Таким чином, інтенсивні сонячні викиди молодого Сонця приводили до того, що хмар на Землі 4 мільярди років тому було помітно менше, ніж зараз. Через це менше сонячного світла відбивалося назад у космос, тому планета прогрівалася краще, ніж у наш час. І в результаті, незважаючи на знижену яскравість Сонця, рідка вода на поверхні планети існувала.

Зовсім недавно геологи запропонували інше рішення парадоксу тьмяного Сонця. За їх словами, приблизно 3,8-2,5 мільярда років тому велика кількість азоту потрапила з атмосфери в мантію, а значить до цього азоту в повітрі було помітно більше. Це означає, що вищий був і атмосферний тиск, а отже, парникові гази краще затримували тепло. Таким чином, тепла на Землі було достатньо, щоб вода не замерзала.

Розміщено: 6.04.2010