Сонячна система. Її склад та будова - Марс, Земля та ін
 
 
  Головна
  Усі новини
  Космос
    Сонячна система
    Галактики
    НЛО
    Космонавтика
    Інше
  Фото
  Реферати
  Інформація
  Гостьова книга
 
     
     
 
 

 

На Землі відбулася найсильніша магнітна буря за останні півтора року

У понеділок, 5 квітня, на Землі відбулася найсильніша магнітна буря за останні півтора року. Повідомлення про цю подію з'явилося на сайті російської орбітальної обсерваторії ТЕСІС.

Перші ознаки бурі з'явилися близько полудня в неділю, після чого магнітосфера заспокоїлася майже на добу. Близько 7 ранку в понеділок почалася нова серія збурень. Сильна буря почалася близько 13 години і тривала три години. Останній раз збурення такої сили були зареєстровані 11 жовтня 2008.

При цьому активність Сонця останнім часом була вкрай низькою, тому збурення магнітосфери не були передбачені системами прогнозу космічної погоди. Єдиною помітною подією на Сонці був слабкий спалах, що відбувся 3 квітня. Вчені вважають, що він міг стати причиною магнітної бурі завдяки своїй тривалості - він тривав більше семи годин. За цей час вивільнилася велика кількість енергії, що спровокувала бурю на Землі через дві доби (стільки часу необхідно магнітним та плазмовим збуренням для того, щоб добратися від Сонця до нашої планети).

 

 

Розміщено: 6.04.2010