Сонячна система. Її склад та будова - Марс, Земля та ін
 
 
  Головна
  Усі новини
  Космос
    Сонячна система
    Галактики
    НЛО
    Космонавтика
    Інше
  Фото
  Реферати
  Інформація
  Гостьова книга
 
     
     
 
 

 

Френк Дрейк запропонував спосіб пошуку сигналів від інших цивілізацій

Френк Дрейк, творець знаменитого рівняння, що описує вірогідність виявлення позаземного розуму, і засновник проекту SETI, запропонував новий спосіб пошуку сигналів від інших цивілізацій.

Схема дії гравітаційної лінзи. У центрі розташовується масивне тіло. Білим зображені промені, викривлені під впливом гравітації, жовтим - невикривлені промені. Зображення NASAДля пошуку інших цивілізацій учені, задіяні в проекті SETI, аналізують сигнали, що приходять з космосу, і шукають в них такі, що періодично повторюються. Вважається, що такі сигнали можуть передаватися інопланетними приладами. Сигнали, що прийшли до Землі від дуже віддалених об'єктів, часто бувають дуже слабкими, і телескопи не можуть засікти їх.

Щоб обійти цю складність, Дрейк запропонував використовувати феномен гравітаційних лінз, або лінз Ейнштейна. Теорія відносності стверджує, що масивні об'єкти скривлюють навколо себе простір-час. Коли поблизу від таких об'єктів проходить промінь світла, його шлях також скривлюється. За певних умов ця властивість дозволяє якби збільшувати спостережувані об'єкти.

Щоб ловити такі "збільшені" сигнали, телескоп повинен розташовуватися в певній точці, віддаленій від Землі на відстань близько 82 мільярдів кілометрів.

Запропонована Дрейком ідея не є новою, проте до цих пір ніхто не пропонував утілювати її на практиці. Причина скептичного відношення - дуже значна відстань, яку доведеться долати телескопу.

Розміщено: 22.02.2010

 
 
 
дешевый хостинг