Сонячна система. Її склад та будова - Марс, Земля та ін
 
 
  Головна
  Усі новини
  Космос
    Сонячна система
    Галактики
    НЛО
    Космонавтика
    Інше
  Фото
  Реферати
  Інформація
  Гостьова книга
 
     
     
 
 

 

У стародавньому метеориті знайшли тисячі органічних сполук

У складі Мурчісонського метеорита - каменя, що впав на Землю в 1969 році, - знайшли близько 14 тисяч органічних сполук.

Фрагмент метеорита Мурчісон. Фото з метеоритної колекції РАНДослідження Мурчісонського метеорита, названого так по імені австралійського містечка, поряд з яким він впав, ведуться з моменту падіння. Проте досі учені шукали у складі каменя тільки ті з'єднання, які їх цікавили.

Автори нової роботи провели великомасштабний пошук, що дозволяє виявити величезне число речовин. Основним методом, який використовували учені, була мас-спектрометрія.

Серед ідентифікованих органічних речовин автори виявили 70 амінокислот - молекул, частина з яких входить до складу земних білків. Дослідники не виключають, що в майбутньому у складі Мурчісона буде знайдено в сотні разів більше хімічних компонентів. Виявити їх всі в ході проведеного дослідження не дозволили обмеження методу.

За оцінками фахівців, вік Мурчісонського метеорита складає приблизно 4,65 мільярда років. Вважається, що Сонце сформувалося на 150 мільйонів років пізніше. Учені припускають, що Мурчісон пролітав крізь Сонячну систему, що формувалася, і "зібрав" на себе речовини, що містилися в ній.

Аналіз хімічного складу Мурчісонського метеорита дав вченим вагомі докази теорії панспермії. Ця теорія припускає, що важливі для виникнення життя молекули були занесені на Землю з космосу. До таких молекул відносяться, наприклад, нуклеїнові кислоти. Елементарні складові частини нуклеїнових кислот були кілька років тому знайдені на Мурчісоні. У 2008 році учені показали, що ці з'єднання мають позаземне походження.

 

За матеріалами: lenta.ru Розміщено: 22.02.2010