Сонячна система. Її склад та будова - Марс, Земля та ін
 
 
  Головна
  Усі новини
  Космос
    Сонячна система
    Галактики
    НЛО
    Космонавтика
    Інше
  Фото
  Реферати
  Інформація
  Гостьова книга

 

 
 
 
 
     
 
 

Фізики заявили про ймовірну реєстрацію частинок темної матерії

Фізики, що працюють на проекті Cryogenic Dark Matter Search (CDMS), опублікували дані, які можуть свідчити про існування частинок темної матерії та їх зіткнення з частинками "звичайної".

Раніше вчені вже заявляли про можливу реєстрацію частинок темної матерії, проте тепер ці дані були перевірені фахівцями з експертної комісії журналу. Ухвалення роботи до публікації означає, що експерти не виявили в даних суперечності і не знайшли явних помилок і фальсифікацій.

Темна матерія, також відома як прихована маса, - поки що не виявлена експериментально субстанція, яка повинна пояснити суперечності між даними спостережень і наявними фізичними моделями. Ще в 30-і роки минулого століття астрономи виявили, що спостережувані взаємодії між зірками, галактиками і галактичними скупченнями не можуть протікати так, як вони протікають. Взаємодіючим об'єктам не вистачало маси. Для пояснення невідповідності була запропонована гіпотеза про існування темної матерії - вона відповідає приблизно за 20 відсотків всієї маси Всесвіту.

Темна матерія бере участь в гравітаційній взаємодії, але не бере участь в електромагнітній. Це означає, що спостерігати частинки темної матерії (їх називають вімпами, від англійського скорочення WIMP - Weakly Interactive Massive Particles - слабко взаємодіючі масивні частинки) безпосередньо не можна. Учені запропонували декілька способів непрямого виявлення вімпів за слідами їх зіткнень з частинками "звичайної" речовини.

Експеримент з пошуку вімпів, проект CDMS, проходить під землею на глибині більше 600 метрів в шахті з видобутку залізняка, що знаходиться в Міннесоті. Таке розташування необхідне для того, щоб, по можливості, відсікти всі сторонні взаємодії - багато частинок не проходять крізь товстий шар грунту. Охолоджені майже до температури абсолютного нуля детектори зі сплаву кремнію і германію реєструють зіткнення частинок, що "контактують", з частинками самих детекторів.

У 2007 році учені зареєстрували два "підозрілі" зіткнення. Для остаточної впевненості потрібні як мінімум п'ять. Самі автори роботи говорять, що два спіймані зіткнення не є статистично значущими. Проте, вони розглядають свої результати як дуже важливі, оскільки досі нікому не вдавалося отримати жодного підтвердження існування вімпів.

За матеріалами: lenta.ru Розміщено: 21.02.2010