Сонячна система. Її склад та будова - Марс, Земля та ін
 
 
  Головна
  Усі новини
  Космос
    Сонячна система
    Галактики
    НЛО
    Космонавтика
    Інше
  Фото
  Реферати
  Інформація
  Гостьова книга

 

 
 
 
 
     
 
 

Створена програма для польотів навколо чорної діри

Німецькі астрофізики провели аналіз оптичних ефектів в околиці чорної дірки і створили спеціальну програму, яка дозволяє візуалізувати рух спостерігача навколо цього загадкового об'єкту.

Особливістю нової моделі є те, що при розрахунках враховується не тільки гравітаційне лінзування, але і ефект Доплера, що викликається рухом спостерігача, а також колосальною гравітацією чорної дірки. Окрім цього, для зображення неба навколо дірки (яка вважалася сферично симетричною) учені використовували дані про розташування 118 тисяч зірок.

У програмі, створеній ученими, можна вибирати відстань, на якій спостерігач розташовується від дірки в початковий момент, а також траєкторію. Так, наприклад, можна впасти на поверхню дірки. Як це виглядає, показує наступний відеоролик.

Окрім цього програма представляє можливість політати навколо дірки. На цьому ролику видно ряд незвичайних оптичних ефектів, що створюються гравітацією дірки. Так, наприклад, зірки, розташовані на картині близько до дірки і далеко, рухаються в протилежних напрямах.

 

За матеріалами: lenta.ru Розміщено: 21.02.2010