Сонячна система. Її склад та будова - Марс, Земля та ін
 
 
  Головна
  Усі новини
  Космос
    Сонячна система
    Галактики
    НЛО
    Космонавтика
    Інше
  Фото
  Реферати
  Інформація
  Гостьова книга
 
     
     
 
 

 

На Титані з глибини океану йдуть дивні надпотужні радіохвилі

Під час акустичного аналізу даних, отриманих з апарату Гюйгенс, що працював на поверхні супутника Сатурну Титані, виявлені низькочастотні радіохвилі, джерело яких розміщене, судячи з усього, глибоко в океані, який на Титані складається з рідкого метану і етану, а також їх з'єднань.

Гюйгенс. Зображення художникаЗі слів учених, джерело даних хвиль поки що невідоме, але очевидно, що випромінює їх щось, чого немає на суші. Фернандо Сімос, працівник Центру вивчення планет у французькому місті Сент Маур, говорить, що на поверхні Титану температура для виникнення життя дуже низька (біля мінус 180 С), проте теоретичні моделі Титану припускають в глибинах океанів Титану рідину з теплішою температурою, яка в теорії може бути живильним середовищем для життя.

Сімос відмічає, що європейський апарат Гюйгенс зафіксував сигнал в діапазоні 35 Герц, через деякий час сигнал повторився, однак його природу точно пояснити в Європейському космічному агентстві поки не можуть.

Разом з тим, на Землі радіосигнали схожої природи генеруються під час розрядів блискавок. "У нас на планеті радіохвилі від розрядів досягають поверхні планети і відбиваються від  неї подібно до луни. Проте на Титані немає блискавок, крім того, сигнал йде з глибин океану, а будь-яка рідина, як відомо, поганий провідник радіовипромінювання, тому, швидше за все джерело на Титані знаходиться саме на дні океану, крім того, для того, щоб радіохвилі досягли поверхні їх джерело повинне бути досить потужним" -  пояснює він.

Ще одна деталь, яка також поставила учених в безвихідь, полягає в тому, що на Титані радіовипромінювання було приблизно до 10 разів потужнішим, ніж на Землі, особливо якщо врахувати, що глибина океану на Титані складає близько 50 кілометрів.

Ряд учених вважає, що випромінювання формується в результаті вібраційних випромінювань в самій планеті, проте поки що цю версію не можна ні підтвердити, ні спростувати.

 

За матеріалами: cybersecurity.ru Розміщено: 21.02.2010