Сонячна система. Її склад та будова - Марс, Земля та ін
 
 
  Головна
  Усі новини
  Космос
    Сонячна система
    Галактики
    НЛО
    Космонавтика
    Інше
  Фото
  Реферати
  Інформація
  Гостьова книга
 
     
     
 
 

 

"Кассіні" сфотографував два види хвиль на кільцях Сатурну

Космічний апарат "Кассіні" сфотографував хвилі на кільці A Сатурну. Фото були зроблені з відстані 279 тисяч кілометрів. При цьому світло падало на кільце під досить гострим кутом, що і стало причиною виникнення майже чорних тіней, добре помітних в центрі фото. Розмір одного пікселя складає приблизно кілометр.

На зображенні добре видно два види хвиль. Хвилі першого типу, що задаються світлішою градацією кольорів, добре помітні в лівій і крайній правій частинах фото. Ці об'єкти влаштовані таким чином, що їх хребти по спіралі кілька разів опоясують Сатурн. При цьому відстань між ними при наближенні до газового гіганта зменшується - спіраль ніби намотується на планету. Ці хвилі є наслідком неоднорідності кільця A.

У центральній частині зображення видно інший вид хвиль. Вони також опоясують Сатурн по спіралі, проте від першого типу їх відрізняє інтенсивніша градація кольорів, викликана більшою висотою хребтів, а також той факт, що відстань між ними зменшується у напрямі до планети. Ці хвилі обумовлені вертикальними збуреннями об'єктів в кільці.

Дослідники підкреслюють, що обидва види хвиль є результатом гравітаційної дії супутників Сатурну.

Два види хвиль. Фото NASA

 

Розміщено: 21.02.2010