Сонячна система. Її склад та будова - Марс, Земля та ін
 
 
  Головна
  Усі новини
  Космос
    Сонячна система
    Галактики
    НЛО
    Космонавтика
    Інше
  Фото
  Реферати
  Інформація
  Гостьова книга
 
     
     
 
 

 

Вірогідність встановлення зв'язку з інопланетною цивілізацією дуже мала

Астрофізики побудували чисельну модель розвитку цивілізацій в галактиці і з'ясували, що вірогідність встановлення зв'язку з інопланетною цивілізацією дуже мала.

В рамках дослідження моделювалася еволюція галактики. На першому етапі формувалися зірки. Потім випадковим чином (згідно деякому наперед заданому розподілу) з них вибиралися світила, навколо яких починали формуватися планетарні системи. В рамках моделі учені виходили з припущень, що життя може формуватися тільки в умовах, що нагадують земні.

Так, вони вважали, що для життя інопланетянам необхідна планета масою 0,5-2 маси Землі, яка рухається навколо зірки масою 0,5-1,5 сонячних. При цьому у планети повинні бути супутник, який забезпечуватиме стабільність орбіти, а також сусід-гігант масою як мінімум 10 земних на зовнішній орбіті. Завдання останнього - оберігати планету від астероїдів - в Сонячній системі цю функцію виконує Юпітер.

Розрахунки показали, що в Чумацькому шляху можуть існувати сотні розумних цивілізацій. Проте вірогідність того, що вони існуватимуть одночасно - необхідна умова для виникнення між ними комунікації, - вкрай мала. Як момент закінчення існування цивілізації учені розглядали момент перетворення зірки в червоного гіганта.

Зовсім недавно головний астроном проекту по пошуку інопланетян SETI@home Сет Шостак заявив, що позаземний розум може бути виявлений до 2025 року. Свій прогноз Шостак обгрунтував за допомогою закону Мура - твердження про те, що кожні 18 місяців продуктивність комп'ютерів подвоюється.

 

За матеріалами: lenta.ru Розміщено: 21.02.2010