Сонячна система. Її склад та будова - Марс, Земля та ін
 
 
  Головна
  Усі новини
  Космос
    Сонячна система
    Галактики
    НЛО
    Космонавтика
    Інше
  Фото
  Реферати
  Інформація
  Гостьова книга
 
     
     
 
 

 

Астрономи побачили у Всесвіті сліди "первозданного" гелію

Астрономи, які аналізують передані зондом WMAP (Wilkinson Microwave Anisotropy Probe - зонд для дослідження анізотропії мікрохвиль імені Уїлкинсона) дані, виявили в мікрохвильовому фоновому випромінюванні Всесвіту сліди гелію, що утворився під час Великого вибуху.

Комп'ютерна модель зонда WMAP. Зображення NASAМікрохвильове фонове, або реліктове, випромінювання рівномірно заповнює космічний простір. Воно несе інформацію про Великий вибух - процес, в результаті якого утворився Всесвіт. Гелій - другий елемент періодичної системи елементів - є досить важким для того, щоб робити вплив на процеси, що протікали в молодому Всесвіті. Крім того, оцінюючи кількість присутнього в космосі гелію, вчені можуть оцінити швидкість розширення Всесвіту в перші сотні тисяч років після Великого вибуху.

Досі зареєструвати "первозданний" гелій безпосередньо не вдавалося, оскільки його "сліди" були дуже непомітними. Автори нового дослідження разом із зондом WMAP використовували дані зібранні двома телескопами, що знаходяться на Південному полюсі.

 

За матеріалами: lenta.ru Розміщено: 21.02.2010