Сонячна система. Її склад та будова - Марс, Земля та ін
 
 
  Головна
  Усі новини
  Космос
    Сонячна система
    Галактики
    НЛО
    Космонавтика
    Інше
  Фото
  Реферати
  Інформація
  Гостьова книга
 
     
     
 
 

 

Виявлений любительський запис катастрофи шаттла "Челленджер" в США

Невідому любительську відеоплівку, на якій записана катастрофа шаттла "Челленджер", виявлено у Флориді (США).

Автор відео, окуліст Джек Мосс зняв чотирьоххвилинний фільм новою відеокамерою з двору свого будинку, що знаходився в 80 милях від мису Канаверал, коли вранці 28 січня 1986 року спостерігав запуск шаттла. Плівка, значення якої Мосс не знав, пролежала в підвалі майже чверть століття.

Цей фільм вважається єдиною любительською зйомкою страшної катастрофи, зробленої в епоху перед появою камер в мобільних телефонах, у той час коли навіть звичайні відеокамери вдома були рідкістю.

Плівку виявив виконавчий директор Інституту архіву космічних досліджень Марк Уесселс. За його словами, це унікальна знахідка.

"Ми бачили фотографії із землі у момент вибуху на мисі Канаверал, але ніколи не бачили нічого подібного... Момент вибуху відображений в дуже вдалому ракурсі. Всі відеометеріали, які є у фахівців, були зняті із землі безпосередньо з космодрому", - сказав він.

Шаттл "Челленджер" ("Той, що кидає виклик") - багаторазовий транспортний космічний корабель NASA, переданий в експлуатацію в липні 1982 року. Спочатку він призначався тільки для випробувальних цілей, але потім був переобладнаний і підготовлений для космічних польотів. Перший політ "Челленджер" зробив 4 квітня 1983 року.

"Челленджер" зробив дев'ять успішних польотів, останній старт човника був запланований на ранок 28 січня 1986 року, потім запуск перенесли на другу годину дня через те, що були знайдені дрібні поломки, які усували інженери. За стартом човника спостерігали мільйони глядачів у всьому світі. На 73-ій секунді польоту, на висоті 14 кілометрів відбувся потужний вибух, і другий американський шаттл миттєво перетворився на хмару уламків. Загинув весь екіпаж - сім чоловік, включаючи і першого астронавта-непрофесіонала - колишню вчительку Крісту Маколіфф.

Причиною трагедії називають несправність кільцевого ущільнювача твердопаливного прискорювача, а також і те, що запуск здійснювався при температурі 2 градуси нижче за нуль, тоді як рекомендованою температурою повітря для зльотів є 11 і більше градусів тепла. Загибель "Челленджера" - найбільша на той момент катастрофа в історії пілотованих космічних польотів, завдала відчутного удару по репутації США і програмі Space Shuttle.

За матеріалами: rian.ru Розміщено: 08.02.2010