Сонячна система. Її склад та будова - Марс, Земля та ін
 
 
  Головна
  Усі новини
  Космос
    Сонячна система
    Галактики
    НЛО
    Космонавтика
    Інше
  Фото
  Реферати
  Інформація
  Гостьова книга
 
     
     
 
 

 

Сонце продемонструвало різке зростання активності

На Сонці спостерігається значне зростання активності. Зокрема, на ньому відбувся спалах рекордної потужності.

Зростання активності північної півкулі Сонця почалося ще в п'ятницю, 5 лютого 2010 року. Тоді було зареєстровано зростання рентгенівського випромінювання, що випускається світилом. Потім приблизно з ранку суботи почали формуватися могутні спалахи категорії М, які до кінця дня досягли потужностей М1,3 і М2,9.

На цьому зростання активності не припинилося: в неділю, 7 лютого, був зареєстрований спалах потужністю M6,4. Попередній рекорд, потужністю M3,4 був встановлений всього 18 днів тому, під час зростання сонячної активності 19-21 січня.

Зі слів учених, в даний час в північній півкулі можна спостерігати появу північного поясу активності. Фахівці вважають, що цей пояс протримається 1-2 дні, оскільки активність Сонця поки що недостатня для підтримки такої масштабної структури.

Таким чином, в даний час на Сонці спостерігається поступове зростання активності. Так, росте потужність спалахів і їх частота. Це означає, що найближчим часом слід чекати від Сонця чергової спроби вийти з аномально тривалого періоду мінімальної активності.

 

Розміщено: 08.02.2010