Сонячна система. Її склад та будова - Марс, Земля та ін
 
 
  Головна
  Усі новини
  Космос
    Сонячна система
    Галактики
    НЛО
    Космонавтика
    Інше
  Фото
  Реферати
  Інформація
  Гостьова книга
 
     
     
 
 

 

На МКС вперше перебувають одразу чотири кораблі

Космічна вантажівка Прогрес М-04М, запущена 3 лютого до МКС на ракеті-носії Союз-У, у п'ятницю пристикувалася до станції в автоматичному режимі.

Про це повідомили в Центрі управління польотами (ЦУП). 

У результаті до МКС вперше буде пристиковано одночасно чотири космічні кораблі - два пілотовані Союзи (Союз ТМА-16 і Союз ТМА-17) і два вантажні Прогреси (Прогрес М-03М і Прогрес М-04М). 

Стиковка вантажівки з МКС відбулася штатно в автоматичному режимі. 

З прибуттям Прогресу посадкова площа орбітального "міста" збільшилася вдвічі - вантажний корабель доставив на станцію другу бортову мініоранжерею Лада. 

Після того, як на МКС функціонуватимуть дві листові камери, з'явиться можливість провести в космосі повноцінний експеримент з дослідження зміни біомаси рослин. 

Площа мініоранжереї Лада, яка міститься на російському сегменті МКС, дуже мала - всього 15 на 23 сантиметри, тому в ній можна вирощувати тільки одну культуру. З доставкою другої камери вчені отримають унікальну можливість провести порівняльний аналіз зростання однієї і тієї ж рослини в різних кореневих модулях залежно від подачі того чи іншого мінерального живлення. Прибулу апаратуру космонавти Сураєв і Котов змонтують наступного тижня, а експеримент у двох кореневих модулях розпочнеться в середині лютого. Результати дослідження допоможуть вченим створити орбітальну оранжерею для міжпланетних перельотів. 

На МКС прибули і "космічні мандрівники" - клітини женьшеню, які вже тричі побували на орбіті, а також "новачки" - клітини рослини з романтичною назвою Стефанія рожева. Вони "житимуть" на станції півтора місяці, а 18 березня їх повернуть на Землю на кораблі Союз ТМА-16 космонавт Максим Сураєв і його колега Джеффрі Уїльямс. Разом з клітинами рослини було доставлено апаратуру для проведення біотехнологічного експерименту Константа, а також устаткування Главбокс-С, з прибуттям якого на російському сегменті з'явиться перша біолабораторія. 

Екіпаж МКС отримав із Землі не тільки паливо, воду, апаратуру, кисень і стандартні раціони живлення. Фахівці Інституту медико-біологічних проблем РАН послали екіпажу 12,5 кілограма свіжих фруктів - яблука, апельсини та грейпфрути. 

Фахівці зазначають, що росіяни в польоті зазвичай віддають перевагу яблукам, а американські та європейські астронавти - цитрусовим. Усі плоди упаковано в спеціальні контейнери, що дозволяють зберігати їх свіжими протягом декількох місяців. Крім того, замість свіжих томатів космонавти отримають 12 пластикових упаковок з маринованими огірками. У посилках від психологів та сімей космонавти знайдуть шоколадні цукерки та сухофрукти, які не тільки урізноманітнюють меню членів екіпажу МКС, але і піднімають їм настрій. 

Створити позитивну атмосферу на борту станції допоможуть відправлені ними відеодиски. 

На борту Прогресу на борт станції доставили і обмундирування для наступного екіпажу МКС, який прибуде на орбіту на початку квітня - змінні комбінезони, різноманітну білизну і тонкі бавовняні шкарпетки. 

Також Прогрес доставив на орбіту багато обладнання. 

Усього Прогрес М-04М доставив на станцію більш ніж 2,5 тонни вантажів. 

*** 

Вантажні кораблі Прогрес дозволяють поповнювати на МКС запаси продуктів і устаткування. За допомогою Прогресів проводять корекцію орбіти станції, а також здійснюють космічні експерименти і наукові дослідження в автономному польоті. 

 

За матеріалами: korrespondent.net Розміщено: 08.02.2010