Сонячна система. Її склад та будова - Марс, Земля та ін
 
 
  Головна
  Усі новини
  Космос
    Сонячна система
    Галактики
    НЛО
    Космонавтика
    Інше
  Фото
  Реферати
  Інформація
  Гостьова книга
 
     
     
 
 

 

Карликова планета Плутон стає все червонішою

Фотографії, зроблені орбітальним телескопом "Хаббл", показують, що карликова планета Плутон, що розміщена на задвірках Сонячної системи, змінює колір і стає все більш червоною.

Сьогодні, говорять учені американського аерокосмічного агентства NASA, Плутон на 20% червоніший, ніж був у минулому. На фото, зроблених телескопом, видно, що замерзлий азот на поверхні Плутона на півночі яскравіший, а на півдні темніший.

Зміни кольору планети фахівці пов'язують із змінами в шарі льоду, яким покритий Плутон. А ці зміни, у свою чергу, можуть бути викликані тим, що небесне тіло входить в чергову фазу обернення навколо Сонця, повний цикл якого складає 248 земних років.

"Ці зміни, найімовірніше, є наслідком танення льоду на зверненому до Сонця полюсі і подальшого замерзання на іншому", - мовиться в заяві учених спеціального інституту NASA, що працює з орбітальними телескопами.

При цьому деякі астрономи називають те, що відбувається на Плутоні вражаючим явищем. "Те, що зміни відбуваються так швидко і в такому масштабі, стало для нас сюрпризом, - сказав Марк Буйе з Дослідницького інституту південного Заходу (Техас). - Це безпрецедентно".

Плутон був відкритий в 1930 році і вважався дев'ятою і останньою планетою Сонячної системи аж до 2006-го, коли учені перевели його в категорію карликових планет через його розміри. Діаметр Плутона не перевищує 2360 км.; таким чином, він менше деяких планетарних супутників.

Проте в розряді карликових планет Плутон займає почесне друге місце: у цьому класі його по діаметру і масі обігнала тільки Еріда, відкрита рівно п'ять років тому, в січні 2005 року.

 

За матеріалами: bbc.co.uk Розміщено: 08.02.2010