Карликова планета Плутон стає все червонішою

Фотографії, зроблені орбітальним телескопом "Хаббл", показують, що карликова планета Плутон, що розміщена на задвірках Сонячної системи, змінює колір і стає все більш червоною.

Сьогодні, говорять учені американського аерокосмічного агентства NASA, Плутон на 20% червоніший, ніж був у минулому. На фото, зроблених телескопом, видно, що замерзлий азот на поверхні Плутона на півночі яскравіший, а на півдні темніший.

Зміни кольору планети фахівці пов'язують із змінами в шарі льоду, яким покритий Плутон. А ці зміни, у свою чергу, можуть бути викликані тим, що небесне тіло входить в чергову фазу обернення навколо Сонця, повний цикл якого складає 248 земних років.

"Ці зміни, найімовірніше, є наслідком танення льоду на зверненому до Сонця полюсі і подальшого замерзання на іншому", - мовиться в заяві учених спеціального інституту NASA, що працює з орбітальними телескопами.

При цьому деякі астрономи називають те, що відбувається на Плутоні вражаючим явищем. "Те, що зміни відбуваються так швидко і в такому масштабі, стало для нас сюрпризом, - сказав Марк Буйе з Дослідницького інституту південного Заходу (Техас). - Це безпрецедентно".

Плутон був відкритий в 1930 році і вважався дев'ятою і останньою планетою Сонячної системи аж до 2006-го, коли учені перевели його в категорію карликових планет через його розміри. Діаметр Плутона не перевищує 2360 км.; таким чином, він менше деяких планетарних супутників.

Проте в розряді карликових планет Плутон займає почесне друге місце: у цьому класі його по діаметру і масі обігнала тільки Еріда, відкрита рівно п'ять років тому, в січні 2005 року.

 


Ключові слова: