Сонячна система. Її склад та будова - Марс, Земля та ін
 
 
  Головна
  Усі новини
  Космос
    Сонячна система
    Галактики
    НЛО
    Космонавтика
    Інше
  Фото
  Реферати
  Інформація
  Гостьова книга
 
     
     
 
 

 

Опубліковані фото притулку масивних зірок

Астрономи опублікували фотографії зоряного скупчення NGC 3603, розташованого на відстані близько 22 тисяч світлових років від Землі. Зображення і їх опис з'явилися на сайті Європейської південної обсерваторії (ESO), телескопи якої використовувалися для спостереження.

NGC 3603 є одним з найінтенсивніших в нашій Галактиці регіонів зореутворення. Учені підкреслюють, що даний об'єкт може служити зручною зменшеною моделлю для вивчення процесів масового народження зірок в молодих галактиках, оскільки розташовується у відносній близькості від Землі.


NGC 3603. Фото ESO

Окрім цього вченим вдалося виявити декілька надмасивних зірок, маси яких складають близько 120 сонячних. Серед них, наприклад, декілька блакитних гігантів, які "мешкають" в регіоні об'ємом менше кубічного світлового року, а також декілька зірок Вольфа-Рає, для яких характерна висока температура і світимість. Фотосъемка була зроблена за допомогою масиву телескопів VLT.

Чотири телескопи з восьми, що входять в масив, мають власні імена: Анту, Куйен, Меліпал і Йепун, що на мові індійців мапуче означає "Сонце", "Місяць", "Південний хрест" і "Венера". Масив розташовано в пустелі Атакама в Чилі на висоті більше 2,6 кілометра над рівнем моря.

 

Розміщено: 08.02.2010