Сонячна система. Її склад та будова - Марс, Земля та ін
 
 
  Головна
  Усі новини
  Космос
    Сонячна система
    Галактики
    НЛО
    Космонавтика
    Інше
  Фото
  Реферати
  Інформація
  Гостьова книга
 
     
     
 
 

 

Місяць відділився від Землі в результаті ядерного вибуху

Роб де Мейер з університету Вестерн Кейп і Вім ван Вестренен з Амстердамського вільного університету висунули нову гіпотезу про походження Місяця.

Згідно їхньої теорії, супутник Землі утворився в результаті ядерної реакції усередині нашої планети, яка призвела до вибуху і викиду гігантської маси речовини в космос. Про роботу вчених пише науковий вісник Массачусетського технологічного інституту.


Земля. Фото "Вокруг Света"

Щодо походження Місяця існує дві основні гіпотези. Згідно першої і давнішої, Земля і Місяць утворилися з одного шматка розплавленої породи, з якої під дією зовнішнього імпульсу вилетів невеликий фрагмент, що став Місяцем. Ця теорія, що протрималася в науковому світі 150 років, була визнана маловірогідною, оскільки вченим так і не вдалося пояснити, з якого джерела прийшов імпульс. Згідно другої теорії, Місяць утворився після того, як в Землю врізався величезний астероїд і вибив з неї частину речовини. Проте ця теорія також неідеальна, тому що не пояснює однакове співвідношення ізотопів на Землі і Місяці. Згідно цієї теорії, тільки 20% місячної речовини повинно бути земним за походженням, а інші 80% – речовиною астероїда.

Гіпотеза де Мейера і ван Вестренена може пояснити, чому місячні і земні породи такі близькі за ізотопним складом. За їх версією, в процесі утворення Землі з протопланетної хмари важкі радіоактивні елементи, такі як уран і торій, концентрувалися по екватору. В мить, коли їх маса перевищила критичну відмітку, почалася ланцюгова ядерна реакція, і під поверхнею Землі утворився геореактор. В результаті ядерного вибуху речовина з надр планети була викинута в космос і з часом оформилася в супутник.

Нагадаємо, що геореактори не є гіпотетичними об'єктами. Так, в 1972 році французький фізик Франсіс Перрен виявив в Окло, Габон, 15 уранових родовищ і довів, що 1,7 млрд років тому вони були природними вогнищами ядерних реакцій.

 

За матеріалами: vokrugsveta.ru Розміщено: 1.02.2010