Сонячна система. Її склад та будова - Марс, Земля та ін
 
 
  Головна
  Усі новини
  Космос
    Сонячна система
    Галактики
    НЛО
    Космонавтика
    Інше
  Фото
  Реферати
  Інформація
  Гостьова книга
 
     
     
 
 

 

У лютому енергію в колайдері буде збільшено майже втричі

Після відновлення роботи в лютому Великий адронний колайдер продовжить бити свої рекорди. Співробітники СERN планують збільшити енергію зіткнення частинок майже втричі.

Про це повідомляє офіційне видання Європейської організації ядерних досліджень CERN Bulletin.

На початку грудня фізики CERN встановили світовий рекорд в експериментах на найбільшому в історії прискорювачі - на ньому вперше пройшли зіткнення пучків протонів на енергії 2,36 тераелектронвольта.

Різдвяні канікули потрібні були вченим для підготовки до нового рекорду – до зіткнень на сумарній енергії 7 тераелектронвольт. Раніше вчені заявляли, що ця енергія дозволить їм одержати нову фізику – справді нову інформацію про будову матерії, зокрема, не виключено народження бозона Хігса - гіпотетичної частинки, що відповідає за масу всіх інших елементарних частинок.

"Щоб досягти цього, потрібно довести силу струму в магнітах колайдера до 6 кілоампер", - йдеться в статті в CERN Bulletin.

З цією метою фахівці CERN проводять роботи з підвищення надійності електричних з'єднань між системою живлення магнітів і новою системою захисту nQPS (new quench protection system), яка захищає надпровідні магніти від аварій, подібних до тієї, що вивела колайдер з ладу восени 2008 року. Всього на кожен з восьми секторів колайдера припадає близько 500 таких з'єднань. Необхідно збільшити їх надійність, щоб по них можна було пропускати сильніший струм.   

Крім того, проводяться перевірки технічного стану інших систем, зокрема вакуумних насосів, системи охолодження, вентиляції.

"Тести систем електроживлення вже почалися в секторах 8-1 і 1-2, незабаром почнуться перевірки секторів 2-3, 3-4 і 4-5. Як очікується, першим пройде перевірку сектор 1-2, і він буде готовий до роботи з пучком наприкінці січня", - йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, нещодавно американські і канадські фізики довели, що при зіткненні частинок дійсно можуть утворюватися чорні діри, однак гранична енергія колайдера занадто мала для їх виникнення.


 

Розміщено: 1.02.2010