Сонячна система. Її склад та будова - Марс, Земля та ін
 
 
  Головна
  Усі новини
  Космос
    Сонячна система
    Галактики
    НЛО
    Космонавтика
    Інше
  Фото
  Реферати
  Інформація
  Гостьова книга
 
     
     
 
 

 

Астрофізики уточнили масу кваркових зірок

Астрофізики встановили, що маса кваркових зірок може бути значно вищою, ніж вважалося досі. Коли у світила закінчується "паливо", воно колапсує. Залежно від маси виходить нейтронна зірка, білий карлик, або чорна дірка.

Існує, проте, теорія, згідно якої в результаті подібного колапсу може утворюватись кваркова зірка, що складається з дивної матерії, тобто матерії, в якій приблизно однакова кількість u-, d- і s-кварків (останні іноді називають "дивними", звідси і назва матерії).


Останки наднової SN 1987A - кандидата на звання кваркової зірки - в псевдокольорах через 20 років після вибуху. Зображення Chandra/NASA

На даний час відомо зовсім небагато кандидатів на роль кваркових зірок. В рамках нової роботи, яка носила суто теоретичний характер, дослідники розраховували передбачувану масу кваркової зірки з використанням математичного апарату теорії збурень.

У результаті дослідники встановили, що маса кваркової зірки може досягати 2,5 сонячних. При цьому маса нейтронної зірки не перевершує дві сонячних. Таким чином, дослідники припускають, що виявлення компактного об'єкту, відмінного від чорної дірки, з масою понад дві сонячних можна розцінювати як серйозний доказ існування кваркових зірок.

Зовсім недавно вчені встановили, що вибух наднової SN 1987A, що відбувся після колапсу блакитного гіганта, ймовірно, привів до утворення кваркової зірки. При цьому аналіз даних детекторів нейтріно Kamiokande II в Японії і Irvine-Michigan-Brookhaven в США дозволив встановити, що викид цих частинок, що супроводжував колапс, відбувався в два етапи. За словами дослідників, перший викид, ймовірно, відповідає формуванню нейтронної зірки, а другий - подальшій появі вже кваркової зірки.

 

За матеріалами: lenta.ru Розміщено: 19.01.2010