Сонячна система. Її склад та будова - Марс, Земля та ін
 
 
  Головна
  Усі новини
  Космос
    Сонячна система
    Галактики
    НЛО
    Космонавтика
    Інше
  Фото
  Реферати
  Інформація
  Гостьова книга
 
     
     
 
 

 

NASA оголосило післяноворічні знижки на шаттли

Національне аерокосмічне агентство США (NASA) оголосило, що після завершення експлуатації шаттлів (імовірно - восени 2010 року) продасть їх по $28,8 мільйона за кожен. У грудні 2008 року, при першому оголошенні про намір продати шаттли, називалася вища ціна - $42 мільйони.

На даний час експлуатуються три шаттли: "Діскавері", "Атлантіс" і "Індевор". Ще один корабель цієї серії, "Ентерпрайз", використовувався тільки для випробувань і ніколи не літав у космос. Ще два шаттла потерпіли крах: "Челленджер" в 1986 році і "Коламбія" в 2003-му. Останній політ шаттла запланований на вересень 2010 року.


Старт шаттла. Фото BBC

Заявки на покупку шаттлів приймаються від музейних і учбових закладів до 19 лютого, а до місця призначення вони будуть доставлені у другій половині 2011 року.

Вже визначено, що "Діскавері" відправиться в Аерокосмічний музей Смітсоновського інституту у Вашингтоні, де вже перебуває "Ентерпрайз". Всього за рік NASA отримало близько двадцяти заявок на купівлю шаттлів. В агентстві сподіваються, що після оголошення про знижку охочих придбати космічний корабель стане більше.

NASA мало намір окремо продати головні двигуни шаттлів, проте охочих придбати їх за заявленою ціною від $400 до $800 тисяч не знайшлося. Тепер агентство готове віддати їх безкоштовно (самовивіз з мису Канаверал).

 

За матеріалами: lenta.ru Розміщено: 19.01.2010